Bára Havlíčková brala na ME v běhu do vrchu čtvrté místo

1 min 36 s

Barbora Havlíčková si v rámci letní přípravy připsala další parádní výsledek. Česká běžkyně na lyžích obsadila na mistrovství Evropy v běhu do vrchu ve Slovinsku čtvrté místo mezi juniorkami.

Českou výpravu ve slovinském Kamniku tvořilo patnáct reprezentantů. A nejlépe z nich si vedla právě Bára Havlíčková. Velká naděje českého běžeckého lyžování si s tratí pro juniorky, která měřila 4,5 kilometru s převýšením 450 metrů, poradila skvěle. Stupně vítězů jí však těsně unikly.

Nejrychlejší byla Němka Lisa Oedová, která triumfovala v čase 23:16. Druhá doběhla Bahar Atalayová z Turecka a třetí skončila Rumunka Gabriela Dorofteiová. Na ní česká závodnice, která trať zvládla v čase 25:13, ztratila 37 sekund a brala tak čtvrté místo.