Benešová, Masaříková a Kočandrle mají druhé vítězství v Českém poháru žactva

6 min 45 s

První místo ze sobotních bruslařských závodů udrželi v nedělní stíhačce klasickou technikou starší žákyně obou dvou ročníků – Nella Benešová a Gabriela Masaříková, stejně jako Martin Kočandrle mezi žáky ročníku 2002. Sobotní triumf a odstup 10,5 sekundy naopak nestačil Matyáši Votočkovi, kterému dnes patřilo třetí místo. Vítězem starších žáků ročníku 2003 se stal Adam Müller. Nedělní program Českého poháru žactva ve Vrchlabí zpestřila i autogramiáda české reprezentantky Karolíny Grohová, která v letošní sezoně dvakrát bodovala ve Světovém poháru.

Gabriela Masaříková (Ski klub Jablonec nad Nisou) a Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň) byli nejrychlejší ze svého ročníku jak v sobotu, tak v neděli a dva triumfy v Českém poháru přidali k úspěchům z lednové olympiády dětí a mládeže v Ústeckém kraji. Tam oba brali v individuálních závodech dvě medaile – Kočandrle stříbrné a Masaříková zlato a stříbro (více zde a zde).

Stejně úspěšná co do počtu cenných kovů byla na olympiádě i Marie Rysulová (ČKS Ski Jilemnice), která vybojovala zlato a bronz. V závodech Českého poháru ve Vrchlabí byla dvakrát druhá. Na třetím místě dojela v neděli Karla Mičkerová, další medailistka z dětské olympiády. Závodnice Fénix Ski teamu Jeseník dokázala ve stíhacím závodě předjet Elišku Šibravovou, která startovala s náskokem 11 sekund před ní.

Pořadí za suverénním vítězem se měnilo i ve stíhacím závodě žáků ročníku 2002. Druhé místo za plzeňským Kočandrlem vybojoval Miloš Pokorný (ČKS Ski Jilemnice), a to o pouhých 8 desetin sekundy před druhým v sobotním závodě Šimonem Pavláskem (Fischer Ski klub Šumava Vimperk). Na svého soupeře tak na 4 km najel přes 10 sekund.

Zajímavý byl souboj v kategorii o rok mladších žáků – ročníku 2003 dnes vládl Adam Müller (Slovan Karlovy Vary), který do stíhacího závodu startoval se ztrátou téměř 15 sekund na včerejšího vítěze, Matyáše Votočka (ČKS Ski Jilemnice). Ten zajel až třetí nejrychlejší čas a bronzová pozice mu patřilo i v cíli. Na stříbrnou příčku se probojoval domácí Petr Hák (TJ LO Spartak Vrchlabí), čtvrtý muž včerejšího závodu volnou technikou.

Nella Benešová (TJ Jiskra - Ski klub Harrachov) si mezi žákyněmi ročníku 2003 udržela první příčku, i když ve stíhačce nebyla nejrychlejší. Nejlepší čas dne pomohl Viktorii Vágnerové (Lokomotiva Teplice) k posunu ze třetí na druhou příčku, poprvé se pak na stupně podívala třetí v pořadí, domácí závodnice Gabriela Matoušová (TJ LO Spartak Vrchlabí).