Běžkyně Vrabcová Nývltová byla na klasické desítce v Lahti osmnáctá

2 min 36 s

Dělenou osmnáctou příčku obsadila běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová v závodě na 10 km klasicky v pokračování Světového poháru ve finském Lahti. Třinácté pohárové vítězství v sezóně si připsala Norka Marit Björgenová před krajankou Wengovou a Švédkou Kallaovou.

Devětadvacetiletá Vrabcová Nývltová byla jedinou Češkou v závodě. Od startu si počínala zkušeně, s jedenadvacítkou na hrudi protínala každý mezičas okolo páté příčky, v cíli dokonce chvíli figurovala na pódiové pozici. Ty nejlepší soupeřky však startovaly až za českou závodnicí a odsunuly ji do druhé desítky.

Přesto je osmnáctá příčka pro Vrabcovou Nývltovou druhým nejlepším výsledkem v Lahti v kariéře. Lépe skončila jen při loňské desítce volnou technikou, když byla jedenáctá. Stejnou ztrátu jako trutnovská lyžařka, tedy 1:49,7s, měla i Švédka Bleckurová, obě závodnice se tak dělí o 18. - 19. místo.

Potřinácté v této sezóně ovládla závod Světového poháru už jistá vítězka seriálu Norka Marit Björgenová, která druhé Heidi Wengové, taktéž z Norska, nadělila víc než sedmnáct sekund. Třetí v Lahti skončila Švédka Charlotte Kallaová.