Bruslařský sprint zahájil MČR staršího žactva v běhu na lyžích

3 min 58 s

Přes dvě stovky starších žáků a žákyň se dnes v Novém Městě na Moravě vrhlo do bojů o mistrovské tituly. První ze tří disciplín byl sprint volnou technikou, do jehož rozjížděk postupovalo 30 nejrychlejších. Finálová šestka na konci závodního dne pak rozhodla o těch nejlepších, a to ve čtyřech kategoriích. V každé z nich se radoval závodník z jiného klubu.

Nejlepší sprinterkou ročníku 2003 byla Karolína Špinarová z domácího oddílu SK Nové Město na Moravě, mezi o rok staršími děvčaty vládla Gabriela Masaříková ze Ski klubu Jablonec nad Nisou, která zvítězila i v obou předchozích závodech Českého poháru ve Vrchlabí.

Mezi staršími žáky ročníku 2003 byl nejrychlejší Adam Müller z karlovarského Slovanu, který dokázal postoupit z prvního místa ve čtvrtfinále i navzdory pádu v začátku závodu. Mistrem republiky v kategorii starších žáků ročníku 2002 se stal Miloš Pokorný z ČKS SKI Jilemnice.

O víkendu čekají na mladé závodníky distanční závod (sobota) a štafeta (neděle). Online přenosy z těchto soutěží můžete sledovat zde. Během obou dnů se navíc v Novém Městě pojede i open závod pro další kategorie – od dorostu po dospělé (více o změnách v termínové listině zde).

Výsledky MČR staršího žactva  – sprint volně

Starší žáci, r. 2002:
1. Miloš Pokorný (ČKS SKI Jilemnice)
2. Lukáš Bajzík (SKIBI Akademie Valašské Meziříčí)
3. Luděk Abrahám (TJ Spartak Letohrad)

Starší žáci, r. 2003:
1. Adam Müller (LK Slovan Karlovy Vary)
2. Petr Hák (TJ Spartak Vrchlabí)
3. Matěj Költö (TJ Spartak Letohrad)

Starší žákyně, r. 2003:
1. Karolína Špinarová (SK Nové Město na Moravě)
2. Nella Benešová (TJ Jiskra - Ski klub Harrachov)
3. Viktorie Vágnerová (Lokomotiva Teplice)

Starší žákyně, r. 2002:
1. Gabriela Masaříková (Ski klub Jablonec nad Nisou)
2. Eliška Šibravová (Dukla Liberec)
3. Marie Rysulová (ČKS SKI Jilemnice)

Kompletní výsledky najdete zde, na fotky ze závodů a vyhlašování se můžete podívat na našem Facebooku.