Knop zvítězil na Slavic Cupu v Zakopaném! Konal se také OPA Cup

4 min 9 s

Po sobotním zisku stříbrné medaile se české běžecké lyžování dočkalo na Slavic Cupu v polském Zakopaném dalšího úspěchu. V neděli 20. prosince zvítězil v závodě na 15 km volně Petr Knop! Čeští reprezentanti se představili také na OPA Cupu v Itálii.

V polském Zakopaném se v neděli představilo v distančních závodech hned 38 Čechů - 22 mužů absolvovalo volně 15km trať, 16 žen jelo 10 km.

Nejlépe si vedl Petr Knop, který zvítězil o 0,6 vteřiny před Rumunem Petricou Hogiuem. Hned pod stupni vítězů skončil Adam Fellner, který tak navázal na své sobotní stříbro dalším dobrým výsledkem. Od medaile ho dělilo necelých šest sekund. Do elitní desítky pronikli také další dva čeští reprezentanti – devátý Martin Kočandrle a desátý Miroslav Rypl.

Také v závodě žen dosáhly české závodnice na příčky v top ten. Nejlépe si vedla Adéla Nováková, která obsadila čtvrté místo. Od medaile ji přitom dělilo 23 sekund. Šesté místo si z Polska přivezla talentovaná dorostenka Nela Půbalová.

Kompletní výsledky sobotních i nedělních závodů najdete zde.

OPA Cup - Formazza

V italské Formazze se představili svěřenci trenérů Martina Koukala a Radka Šretra, kteří jsou členy reprezentačního výběru do 23 let. Na mimořádně náročných tratích, jejichž obtížnost ještě zvyšuje vysoká nadmořská výška, se představila šestice českých reprezentantů.

V závodě žen na 15 km volně s hromadným startem mělo Česko jedinou zástupkyni. Pavlína Votočková si dojela pro 27. místo, když na vítěznou Italku Ilarii Debertolisovou ztratila 2:51.

Mezi muži, kteří po hromadném startu absolvovali 20 km trať, si nejlépe vedl Jonáš Bešťák, který obsadil 24. místo se ztrátou necelých 48 vteřin na nejrychlejšího závodníka. Tím byl Francouz Adrien Backscheider.

30. místo patří ve výsledkové listině Tomáši Lukešovi. Kim Žalčík si dojel pro 38. příčku. Vladimír Kozlovský byl 45. a Tomáš Dufek si připsal 48. místo.

Kompletní výsledky Slavic Cupu v polském Zakopaném si můžete prohlédnout zde.