MČR žáků, den druhý: 7 desetin rozhodlo o vítězce, Masaříková a Müller mají druhý titul

4 min 22 s

Distančními závody na 3 a 4 km klasickou technikou pokračovalo v sobotu mistrovství republiky staršího žactva. V Novém Městě na Moravě si pro druhý titul dojela Gabriela Masaříková a Adam Müller, kteří dokázali zvítězit i v úvodním sprintu. Zlato dnes vybojovali také Martin Kočandrle a Tereza Prokešová.

Tereza Prokešová (Dukla Liberec) zaznamenala nejtěsnější vítězství dne, když stříbrnou Viktorii Vágnerovou (Lokomotiva Teplice) porazila na tříkilometrové trati o pouhých sedm desetin sekundy! Dalších 12 sekund pak ztratila bronzová žákyně ročníku 2003 Nella Benešová (TJ Jiskra – Ski klub Harrachov).

Velmi malý odstup rozhodl i boj o titul v kategorii starších žáků ročníku 2002. Martin Kočandrle (Sport Club Plzeň) byl v cíli čtyřkilometrového závodu o necelé dvě sekundy rychleji než stříbrný Mathias Vacek (Fischer Ski klub Šumava) a spravil si tak chuť po smolném finále sprintu, ve kterém ztratil šanci na úspěch kvůli poškozené holi. Třetí příčku obsadil vítěz pátečního závodu Miloš Pokorný (ČKS SKI Jilemnice).

Nejvýraznější vítězství si naopak připsala suverénka mezi staršími žákyněmi ročníku 2002 Gabriela Masaříková (Ski klub Jablonec nad Nisou), která zůstává i po čtyřech závodech započítávaných do Českého poháru neporažena. Necelých 20 sekund na ni na 3 kilometrech ztratila Marie Rysulová (ČKS SKI Jilemnice), o dalších 10 sekund zpět byla bronzová Karin Janošková (TJ Rožnov pod Radhoštěm).

Druhý titul mistra republiky vybojoval v Novém Městě spolu s Masaříkovou i Adam Müller (LK Slovan Karlovy Vary), který ovládl tříkilometrový závod starších žáků ročníku 2003. Stříbrný Jakub Kohout (Ski klub Jablonec nad Nisou) zaostal o necelých 6 sekund, 15 sekund pak na vítěze ztratil Petr Hák (TJ Spartak Vrchlabí).

V sobotu se v Novém Městě jely i open závody volnou technikou kategorií dorostu a dospělých. Kompletní výsledky najdete zde.

V neděli zakončí mistrovství republiky soutěž štafet, závod dívek startuje v 10:00, první žáci se vydají do stopy v 10:30. Průběh můžete sledovat online zde.

Kompletní výsledky druhého závodního dne MČR staršího žactva najdete zde. Podrobnosti z pátečního sprintu zde.