Alpen Cup: Milerská zářila v Schilpariu, ve stíhačce si dojela pro čtvrté místo

6 min 48 s

Světový pohár běžeckého lyžování měl po zámořských závodech uplynulý víkend pauzu, závodníci reprezentačního béčka, junioři a mladší kategorie před sebou ale měli další zastávku FESA Alpen Cupu, kterou hostilo italské Schilpario. Skvělým výkonem se prezentovala Anna Milerská, z Itálie totiž veze 4. místo.

Do italského střediska odcestovali za reprezentační B tým Ondřej Pilař s Tomášem Lukešem, rozsáhlejší partu však vyslali mládežnické týmy. Za juniory byli na místě Matyáš Bauer, David Pešta, Marek Juřík, Eliška Bímanová, Anna Marie Jaklová a Anna Milerská. Do akce šli i dorostenci, konkrétně Aleš Řezáč, Eduard Simbartl, Hynek Steinbach, Vojtěch Benda, Kateřina Dušková, Anna Cilichová, Eliška Polonská a Lucie Crháková.

Nejvíce se dařilo Anně Milerské, který pokračuje ve skvělé formě z posledních měsíců. Na klasické desítce s intervalovým startem patřila k nejlepším a její čas nakonec stačil na krásné 6. místo. Na pátou Boehmovou ztratila česká reprezentantka jen vteřinu.

“Celkově se mi teď závodí dobře a ani teď tomu nebylo jinak. Trať byla poměrně těžká, takže jsem se snažila co nejvíc šetřit síly a jet dobře technicky, což se mi díky dobře namazaným lyžím povedlo. Jsem ráda, že se mi závod povedl i s ohledem na stíhačku,” komentovala Milerská.

A dobrá startovní pozice pro stíhací závod se opravdu vyplatila. Milerská totiž dokázala ukořistit další dvě pozice a do cíle dorazila jako čtvrtá v pořadí. Životní bedna v Alpen Cupu navíc nebyla nikterak daleko.

“Dnes se mi opět jelo velmi dobře. Po většinu závodu jsme jely ve čtyřčlenné skupince a bylo poměrně pohodové tempo. Na lyžích jsem se cítila hodně silná, ale bohužel jsem nezachytila nástup Italky a medaile mi tak utekla. Jsem ale ráda, že se tomu blížím a třeba to jednou vyjde,” mluvila s úsměvem na tváři Milerská.

Na klasické desítce se umístila na 23. místě Anna Marie Jaklová, hned o pozici za ní byla Eliška Bímanová, Hana Randáková byla 27. Mezi juniory se nejvíce dařilo Matyáši Bauerovi, který zaznamenal 12. místo. Matěj Kožnar dojel na 32. pozici a 35. byl David Pešta.

V dorostenecké kategorii pokračuje ve velmi dobrých výkonech Kateřina Dušková, která se prezentovala 12. příčkou. Na 15. místě dojela Anna Cilichová a hned za ní Lucie Crháková. Mezi kluky držel českou vlaječku nejvýše na 15. místě Eduard Simbartl, o tři pozice za ním byl Aleš Řezáč, Hynek Steinbach bral 21. pozici a Vojtěch Benda 26.

V následném stíhacím závodě brala Eliška Bímanová 22. místo, Anna Marie Jaklová byla 24. a Hana Randáková stejně jako v intervalovém závodě 27. Mezi juniory se umístil nejlépe 33. David Pešta, Matěj Kožnar byl 35. Matyáš Bauer závod nedokončil.

V dospělé kategorii zajel na klasické desítce nejlépe 46. Tomáš Lukeš, Ondřej Pilař byl 48. Ten ale v následné stíhačce zaznamenal výrazný vzestup a do cíle dojel jako 33. v pořadí. Tomáš Lukeš uzavřel závodní víkend 38. příčkou.

Čechům se dařilo i v mixové štafetě v kategorii U18. Štafeta s označením II ve složení Eliška Polonská, Hynek Steinbach, Lucie Crháková a Vojtěch Benda doběhla do cíle jako šestá. Tým III ve složení Kateřina Dušková, Aleš Řezáč, Anna Cilichová a Eduard Simbartl byl jedenáctý.