Mistrovství ČR zahájeno štafetovým závodem

7 min 4 s

První závod Mistrovství České republiky se jel v sobotu na Horních Mísečkách. Na programu byl štafetový závod klasickou technikou. V závěru se k vyhlášení štafet přidalo také vyhlášení vítězů série závodů Českého poháru dorostu.

První tři příčky ve spojené kategorii mužů a juniorů ukořistily štafety TJ Dukla Liberec. Pro první místo si ve spojené kategorii mužů a juniorů dojel se solidním náskokem tým ve složení Martin Jakš, Petr Knop a Miroslav Rypl. „Dnešní štafeta probíhala podle mých představ. Jakšík cuknul ostatním ve druhém kole a poskytl mi tak luxusní náskok, který jsem udržel a Míra jej pak dovedl do vítězného konce,“ uvedl Knop. „Sníh se postupně zpomaloval a trať neměla úplně kvalitu odpovídající MČR, ale poprali jsme se s tím dobře a jsem rád, že můžeme slavit titul,“ dodal Knop. Pro druhou příčku si se ztrátou čtyřiceti sekund přijela štafeta ve složení Michal Novák, Jonáš Bešťák a Dušan Kožíšek a třetí pozici vybojovali Luděk Šeller, Jakub Gräf a Jakub Antoš.

Mezi ženami a juniorkami si pro první příčku s více jak půlminutovým náskokem přijela sestava ČKS SKI Jilemnice Kateřina Janatová, Lucie Charvátová a Sandra Schützová. Druhou příčku obsadil tým Libereckého kraje ve složení Karolína Grohová, Zuzana Staňková, Eliška Krčková. Třetí pozici získal Ski klub Jablonec nad Nisou a to Anna Sixtová, Tereza Hujerová a Kristýna Paldusová.

V neděli vyvrcholí Mistrovství ČR posledním závodem na 15 km pro juniorky, 30 km pro juniory a ženy a na 50 km pro muže klasickou technikou. Zároveň proběhne vyhlášení celého seriálu Českého poháru dospělých a juniorů.