Mistrovství republiky dorostu zatím vládne Šumava, má šest z osmi titulů

4 min 10 s

Po pátečním bruslařském prologu a sobotním klasickém závodu zatím republikovému mistrovství dorostu jasně vládne Fischer Ski klub Šumava Vimperk. V kategorii mladšího dorostu dvakrát zvítězili Samuel Jirouš a Barbora Havlíčková, ve starším dorostu se pak mistry republiky stali v pátek Jiří Mánek (prolog) a v sobotu Tereza Řezníková (klasika). Mistrovské tituly patří po dvou soutěžních dnech také Kimu Žalčíkovi z Fenix Ski Teamu Jeseník, Tereze Beranové z Olfin Car Ski teamu Trutnov a Adamu Matoušovi z ČKS Ski Jilemnice. Další závod čeká dorostence v neděli, kdy je na programu bruslařský stíhací závod.

Nejvyrovnanějším závodem byl zatím páteční prolog starších dorostenců, ve kterém se o mistrovský titul podělili dva borci se zcela shodným časem – Kimu Žalčíkovi a Jiřímu Mánkovi ukázala časomíra po 3 kilometrech na desetinu stejné hodnoty. Tomáš Kalivoda (Fischer Ski klub Šumava Vimperk) pak za nimi zaostal o pouhých 2,8 sekundy. Necelé 2 sekundy pak rozhodly o vítězství Terezy Beranové nad Zuzanou Holíkovou (Wikow Ski Skuhrov nad Bělou) v kategorii starších dorostenek.

Český pohár dospělých – triumfy Nováka a Schützové
Stejné disciplíny absolvují v Oberwiesenthalu, kam byly závody přesunuty kvůli nepřízni počasí z Božího Daru, také muži a ženy, kterým se výsledky započítávají do seriálu Českého poháru. Mužům a zároveň juniorům vládne Michal Novák (LK Slovan Karlovy Vary), ženám Sandra Schützová a juniorkám Kateřina Janatová (obě ČKS Ski Jilemnice). Tahle trojice dokázala ve svých kategoriích zvítězit jak v pátek, tak v sobotu. V tříkilometrovém prologu byly těsné odstupy mezi první a druhou ženou i nejrychlejšími juniorkami – Sandru Schützovou a Kateřinu Berouškovou (Sport Club Plzeň) dělilo 2,1 sekundy, Kateřinu Janatovou a Annu Sixtovou (Ski klub Jablonec nad Nisou) 2,9 sekundy. V sobotním závodě klasickou technikou pak Michala Nováka stíhal Karel Macháč (ČKS Ski Jilemnice), který zaostal na 11 km pouze o 6,5 sekundy.

Kompletní výsledky MČR dorostu najdete zde.

Kompletní výsledky ČP dospělých a juniorů najdete zde.