MS U23/juniorů: Juniorka Nela Půbalová šestá nejrychlejší na světě!

3 min 16 s

Závěrečný den světového šampionátu juniorů a běžců na lyžích do 23 let v norském středisku Lygna přinesl úspěch české juniorce Nele Půbalové. Ve sprintu volně obsadila 18letá lyžařka skvělé 6. místo!

Nela Půbalová si počínala dobře už v kvalifikaci, kde zaznamenala 16. nejrychlejší čas. Z 28. místa postoupila i Hana Randáková. Aneta Břečková obsadila v kvalifikaci 47. místo, Kateřina Svobodová byla 52.

Půbalová nastoupila do třetí čtvrtfinálové rozjížďky, ve které dojela na druhém místě a zajistila si tak přímý postup do semifinále. Randáková ve své rozjížďce obsadila páté nepostupové místo. V celkovém pořadí ji tak patří 25. místo.

V druhé semifinálové rozjížďce dojela Půbalová na čtvrtém místě, ale díky výrazně rychlejšímu času se jí podařilo proklouznout do finále z pozice lucky loosera. Ve finále na soupeřky již nestačila, ale i tak se loučí s juniorským šampionátem s fantastickým 6. místem.

„Už kvalifikace se mi jela dobře, bohužel jsem si v ní ale v posledním kopci ukopla hůl a dojela s ní až do cíle. Rozjížďky mě bavily a až na tu poslední finálovou se mi jely dobře. Z výsledku jsem hodně překvapená a samozřejmě šťastná. Je to pro mě zatím můj největší úspěch,“ radovala se v cíli Půbalová.

Juniorům se postoupit nepodařilo. O 11 setin sekundy unikl postup Jiřímu Tužovi, který v kvalifikaci obsadil 31. místo. Daniel Hozák dojel se ztrátou necelých 8 sekund na 38. místě. Matyáš Bauer obsadil 51. místo a Ondřej Pilař finišoval 68.