MSJ Planica: Milerská má další umístění v TOP 20, juniorům se nedařilo

4 min 44 s

Junioři mají za sebou na MSJ v Planici poslední individuální závody. Na klasické desítce se blýskla krásným 12. místem Anna Milerská, z juniorů dopadl nejlépe Jiří Tuž, který závod dokončil na 31. pozici.

V pátek dopoledne se ve slovinské Planici konaly závody na 10 km klasicky s intervalovým startem. Oproti včerejšku se změnilo počasí, zmizelo azuro a běžci na lyžích se do bílé stopy vydali v lehkém dešti.

Nejprve šly do akce dívky a skvělým výkonem se blýskla Anna Milerská, která ke 12. pozici ze sprintu a 17. příčce z dvacítky zapsala další umístění v TOP 20. Česká závodnice se v průběhu závodu pohybovala kolem 15. místa, nakonec dorazila do cíle s 12. nejrychlejším časem.

„S dnešním závodem jsem opravdu velmi spokojená. Ze začátku jsem se snažila nikam nehnat a spíše si hlídat techniku a podařilo se mi dobře rozvrhnou síly, takže mi nikde nedošlo, neměla jsem žádnou krizi a závod jsem si velmi užila,“ popsala Anna Milerská.

Velmi dobře se prezentovala také Anna Marie Jaklová, která měla silný závěr a závod dokončila na 22. pozici se ztrátou necelých dvou minut na první pozici. Jedná se o nejlepší výsledek Jaklové na juniorském šampionátu.

Do první padesátky se probojovaly také dvě další české závodnice Devatenáctiletá závodnice Eliška Bimanová se umístila na 43. pozici a Hana Randáková na 49. příčce.

I do závodu juniorů nastoupil čtyřlístek závodníků. Nejlepším českým mužem se na klasické desítce stal Jiří Tuž, který po odstoupení z dvacítky sebral veškeré zbylé síly a umístil se na 31. příčce.

Těsně za ním dorazil do cíle David Pešta, devatenáctiletý debutant na MSJ vybojoval 34. pozici. Matyáš Pávek se během svého prvního představení na letošním světovém šampionátu umístil na 49. příčce. Posledním českým zástupcem ve výsledkové listině byl Matěj Kožnar, osmnáctiletý junior dorazil do cíle na 64. místě. Do závodu nenastoupil Matyáš Bauer, kterého do bílé stopy nepustily zdravotní potíže.

Kompletní výsledky ze závodu juniorek najdetezde, výsledky juniorů jsou pakpod tímto odkazem. Světový šampionát bude pokračovat i zítra, kdy jsou na programu závody na 10 km klasicky kategorie U23. V neděli MSJ vyvrcholí smíšenými štafetami na 4x5 km.