MSJ Planica: Pilař na 26. pozici, Vitáková ve čtvrté desítce

3 min

Na MSJ v Planici se v sobotu jely závody na 10 km klasicky s intervalovým startem. Do akce šla tentokrát kategorie U23, kde měla česká reprezentace dva zástupce. Lépe se dařilo Ondřeji Pilařovi, který se umístil na 26. pozici.

Závody na 10 km se jely na 3,3 km dlouhém okruhu, který reprezentanti objeli hned třikrát. Už včera zmizelo slunce a ve slovinském středisku panovaly deštivé podmínky.

Nejprve šly do akce ženy a Česko reprezentovala Petra Vitáková. Po prvním okruhu se jednadvacetiletá závodnice pohybovala na 38. pozici s minutovou ztrátou. Na mezičase 6,6 km se Češka posunula o dvě pozice dopředu, ale ztráta již byla dvojnásobná. Do cíle dorazila Vitáková na 37. pozici a zapsala své nejlepší umístění na letošním světovém šampionátu.

Český závodník Ondřej Pilař se do závodu vydal jako jeden z prvních, měl totiž startovní číslo 3. V první třetině závodu se držel kolem 30. místa s půlminutovou ztrátou na čelní pozice. Ztráta se po dalším odjetém okruhu zdvojnásobila, ale pozičně na tom zůstal hodně podobně. Poslední okruh zvládl český reprezentant výborně a do cíle nakonec dorazil v první třicítce, konkrétně na 26. pozici. Dvacetiletý běžec na lyžích si dojel pro nejlepší umístění na letošním světovém šampionátu.

Kompletní výsledky ze závodu žen do 23 let naleznetepod tímto odkazem, mužské výsledkyjsou zde. MSJ ve slovinské Planici zítra uzavřou štafetové závody juniorů i kategorie U23.