Na závěr lyžařské sezóny se dočkali závodů i na Domažlicku, běžel se Krňoulův memoriál

3 min 32 s

Zatímco v nížinách se již hlásí o slovo jaro, v okolí Čerchova o sobě dala ještě vědět zima. Milovníci běžeckých závodů se tak na sklonku letošní lyžařské sezóny dočkali tradičního Krňoulova memoriálu, když v neděli 6. března uspořádali Sněhaři Domažlice na tratích pod Čerchovem tento oblíbený závod. Pro všechny startující byly perfektně připravené běžecké stopy, když organizační tým v čele s ředitelem závodu Martinem Janovcem ještě v sobotu nahazoval odtátá místa.

Vítězem hlavního závodu, který měřil zhruba 14 kilometrů, se stal Martin Šimurda. Závodník startující za Fischer Ski klub Šumava Vimperk zvládl trať za 45 minut a 4 sekundy. O dvě minuty pomalejší byl druhý v cíli Oldřich Kovařík, reprezentující OaS Český les. Třetí místo vybojoval Pavel Beroušek z LK Tatran Chodov, který potřeboval na zdolání trati 51 minut. Z žen byla nejrychlejší jeho dcera Barbora Beroušková v čase 52:22, taktéž hájící chodovský dres. Na kratší, sedmikilometrové distanci pro příchozí byl nejrychlejší Jan Sýkora z USK SC Plzeň.

V závodě se zataženou oblohou a při teplotě pohybující se okolo bodu mrazu se představili pod Čerchovem i borci z Prahy, Přimdy, ale také sousedé z Německa. Třetinu závodníků pak tvořila silná základna z Chodova. „Jsme moc rádi, že jsme mohli „Krňoula“ uspořádat a lyžařům tento závod nabídnout. Závodníci byli taktéž spokojeni a během vyhlašování si každý odnesl některou ze zajímavých cen,“ zhodnotil 46. ročník Krňoulova memoriálu místopředseda Sněhařů Domažlice Martin Janovec.