Obratnostní závod mladšího žactva rozhodl o vítězích seriálu Hledáme nové talenty

9 min 10 s

Skoky, slalom, osmičky, otočky, zatáčky, podjezdy, sjezdy, stoupání, jízda pozadu i v boulích. To všechno byly překážky, které museli na 1,5km trati překonat mladší žáci v rámci druhého finálového závodu Hledáme s VW nové talenty. I v neděli se na Mísečkách bojovalo o vítězství a tentokrát šlo i o celkový triumf – oba víkendové výsledky se sčítaly a určily nejlepší mladší žáky a žákyně ročníků 2004 a 2005. Zároveň byl vyhlášen i nejlepší oddíl, kterým se stala TJ Dukla Liberec před ČKS SKI Jilemnice a LK Slovan Karlovy Vary.

Za nejvšestrannější závodnici lze označit Hanu Randákovou (SKI Sokol Stachy), která po sobotním triumfu v klasickém závodě (více zde) dokázala zvítězit i v nedělním skikrosu na běžkách, ve kterém byla mezi žákyněmi ročníku 2005 nejrychlejší a navíc zcela bezchybná. Všechny překážky na trati tak zdolala bez problémů a trestných sekund. „Jelo se mi dobře, nespadla jsem, takže pocit z toho mám výborný!“ říkala po vyhlašování nejlepší mladší žákyně ročníku 2005 v celkovém pořadí seriálu. Stříbro v něm brala Markéta Štefanová (Sokol Studenec), které druhá příčka patřila i v  obratnostním závodě, navzdory 10 trestným sekundám. Třetí dnes skončila Linda Buštová (Hančův sportovní klub Benecko), která do sobotní soutěže nezasáhla. Bronz v celkovém pořadí vybojovala Ema Cenková (Fenix Ski Team Jeseník), osmá nejlepší ve skikrosu.

Mezi stejně starými žáky, tedy lyžaři ročníku 2005, triumfoval v obratnostním závodu i celkovém pořadí Jonáš Hellmich (TJ Dukla Liberec), kterého na stupně vítězů v obou případech doprovodili Jan John (Borský klub lyžařů Machov) a Jan Štefan (Sokol Studenec). John byl stříbrný v nedělním závodě a bronzový celkově, Štefan to měl obráceně. Oba přitom v součtu bodů dosáhli stejného výsledku, o jejich konečném pořadí tak rozhodoval až součet časů z obou závodů.

Stejný klíč rozhodoval i mezi mladšími žáky ročníku 2004, a to dokonce o absolutním vítězi. Třetí z obratnostního závodu Jiří Tuž (Ski klub Jablonec nad Nisou) i jeho vítěz Matyáš Bauer (LK Slovan Karlovy Vary), který jako jediný z medailistů této kategorie projel trať naprosto čistě, nasbírali během víkendu 56 bodů. Celkové prvenství nakonec bral Tuž, Bauerovi patří stříbro. „Pro mě byl složitý slalom, protože to bylo hodně uježděné a klouzalo to, takže jsem tam zavadil a spadnul. Jízda pozadu byla taky hodně těžká, sejmul jsem tam ceduli,“ přiznal Jiří Tuž. Bronzový v celkovém pořadí této kategorie je Štěpán Zuna (Sport Club Plzeň), čtvrtý nejlepší ze skikrosu, ve kterém byl sice nejrychlejší, nabral ale 10 trestných sekund. Pro stříbro si dojel Matyáš Pávek (TJ Dukla Liberec), který po započtení penalizace ztratil na vítěze pouhé 2 setiny sekundy a posunul se na čtvrtou příčku klasifikace seriálu Hledáme nové talenty.

„Nejčistší“ pódium zaznamenaly v obratnostním závodě žákyně ročníku 2004, z nichž ani jedna z první šestice na trati nechybovala a všem svítila v kolonce trestných sekund nula. O jejich pořadí tak rozhodoval jen čistý čas strávený na trati, který měla nejrychlejší Nela Půbalová (TJ Dukla Liberec), a to o pouhé 2,4 sekundy před Janou Leblochovou (Olfin Car Ski Team Trutnov), která triumfovala v celkovém pořadí, když jako jediná z této kategorie nechyběla na stupních ani jeden den. Půbalové pomohl nedělní triumf ke stříbru v absolutním pořadí. „Jelo se mi dobře, i když jsem jednou spadla. Nejhůř se mi jel slalom, protože tam to bylo ledovaté, naopak nejlepší pro mě byly asi osmičky na začátku,“ svěřila se po závodě, ve kterém bronz brala Lucie Paulusová (ČKS SKI Jilemnice). Třetí příčku v celkovém pořadí seriálu pak v této kategorii obsadila další závodnice pořadatelského oddílu z Jilemnice Lucie Horáčková.

Kompletní výsledky nedělního obratnostního závodu najdete zde, celkové pořadí finálového víkendu Hledáme s VW nové talenty zde. Podrobnosti k sobotním závodům pak čtěte zde.

Medailisté obratnostního závodu na 1,5 km volnou technikou

Ročník 2005 – žákyně: 1. Hana Randáková (SKI Sokol Stachy), 2. Markéta Štefanová (Sokol Studenec), 3. Linda Buštová (Hančův SK Benecko)

Ročník 2005 – žáci: 1. Jonáš Hellmich (TJ Dukla Liberec), 2. Jan John (Borský klub lyžařů Machov), 3. Jan Štefan (Sokol Studenec)

Ročník 2004 – žákyně: 1. Nela Půbalová (TJ Dukla Liberec), 2. Jana Leblochová (Olfin Car Ski Team Trutnov), 3. Lucie Paulusová (ČKS SKI Jilemnice)

Ročník 2004 – žáci: 1. Matyáš Bauer (LK Slovan Karlovy Vary), 2. Matyáš Pávek (TJ Dukla Liberec), 3. Jiří Tuž (Ski klub Jablonec nad Nisou)