SP Canmore: Všichni Češi v TOP30, nejlepší byl 21. Černý

5 min 30 s

Závěrečný závod v kanadském středisku Canmore, kam Světový pohár zavítal poprvé od roku 2016, rozjeli čeští reprezentanti opravdu výborně! Všichni se totiž probojovali přes kvalifikační jízdy, bohužel však nikdo nedokázal postoupit přes čtvrtfinále. Nejlepším byl nakonec 21. Ondřej Černý.

Do sprintové kvalifikace klasickou technikou nastoupila opět čtveřice českých závodníků. Mezi ženami naše barvy hájily Tereza Beranová, Kateřina Janatová a Barbora Antošová, mezi muži pak ryzí sprinter Ondřej Černý.

Tereza Beranová si po nepovedeném volném sprintu spravila chuť a třináctým nejrychlejším časem si zajistila hladký postup do čtvrtfinálových rozjížděk. Kateřině Janatové její čas stačil na 27. příčku a Barbora Antošová skončila hned za ní. Všechny tři se tedy vlezly do nejlepší třicítky, která zaručuje postup do vyřazovacích bojů.

I Ondřej Černý nenechal nic náhodě, držel se na mezičasech velmi vysoko a stejně jako Beranová skončil na 13. pozici, což mu v pohodě stačilo na postup.

Čtvrtfinále se však stalo konečnou pro české běžce. Ondřej Černý se postavil na start rozjížďky číslo tři a držel se v balíku závodníků. S postupovými pozicemi však ztratil český sprinter kontakt ve sjezdu a i přes velkou snahu v cílové rovince už postup nevybojoval a obsadil páté místo ve své jízdě. V celkovém pořadí mu nakonec patří 21. pozice, což je vyrovnání sezónního maxima, které Černý zajel v Toblachu.

„Výkon byl dnes dobrý, za mě spíš takový průměrný. Už se blížíme té výkonnosti, jakou jsem měl v minulé sezóně a s tím progresem jsem určitě spokojený. Upřímně, dnes jsem ale doufal v lepší výsledek. Asi jsem v některých momentech mohl zvolit jinou taktiku, ale i se servisem jsme se shodli, že ani lyže mě tentokrát nepodržely. Ale to se stane a věřím, že v dalších závodech už to bude jenom lepší a lepší,“ řekl k závodu český sprinter.

Velmi podobný průběh mělo i čtvrtfinále Beranové. Ta se držela ve své páté rozjížďce balíku závodnic a zdálo se, že si připravuje útok v cílové rovince. Ve sjezdu ovšem přišla o kontakt a ani v závěrečné soupaži nedokázala nabranou ztrátu dostihnout. Její výkon nakonec stačil na 23. příčku.

Janatová i Antošová byly nalosovány do rozjížděk, ve kterých byly papírové favoritky úplně jiné a postup se zdál hodně vzdálený. To se potvrdilo i při samotných jízdách, české reprezentantky nestačily na své soupeřky a obě dokončily své rozjížďky na posledním místě. V celkovém pořadí zůstaly stejně jako v kvalifikaci seřazeny za sebe na 27. a 28. místě.