Toppidrettsveka: Nováka opět zastavila zlomená hůl a bere 14. místo. Šeller byl 44.

2 min 40 s

Běžci na lyžích Michal Novák s Luďkem Šellerem absolvovali na prestižním norském závodu na kolečkových lyžích Toppidrettsveka druhý závodní den. Po čtvrtečním závodě klasicky byl v pátek na programu sprint volně, ve kterém si Novák připsal 14. místo. Šeller finišoval na 44. místě.

Skvěle do deštivého závodu vstoupil Michal Novák. V kvalifikaci si připsal 11. čas se ztrátou 4 vteřin na nejrychlejšího Johannese Klæba. Luďěk Šeller ztratil na nejrychlejšího Nora 12 sekund, což stačilo na 44. místo a z kvalifikace tak nepostoupil.

S Klæbem se Novák potkal i ve čtvrtfinálové rozjížďce. Po startu se český reprezentant držel vpředu, v polovině závodu však stejně jako ve čtvrtečním závodě přišel o hůl a propadl se na poslední místo. V závěru se na přední pozice dokázal opět dotáhnout, ale stačilo to pouze na třetí místo.

"Snažil jsem se pak myslet ještě na třetí místo a postup jako lucky loser, ale byla to příliš pomalá rozjížďka, takže to bohužel nevyšlo," popsal smolný závod Novák.

Závod ovládl Johannes Klæbo. Mezi ženami byla nejrychlejší Elene Johnsen.

Posledním závodem bude v sobotu 21. srpna skiatlon.