Ve hře o korunu Krále bílé stopy jsou i běžci na lyžích v čele s Lukášem Bauerem

5 min 22 s

Souboj o triumf v prestižní anketě o nejúspěšnějšího lyžaře a snowboardistu sezóny bude letos rozhodně napínavý. V nominaci samozřejmě nechybí vicemistr světa Lukáš Bauer.

V nominaci ankety Král bílé stopy 2015 figurují tato jména:

LUKÁŠ BAUER

Sedmatřicetiletý rodák z Ostrova nad Ohří vsadil tentokrát vše na jednu kartu. Celou sezónu podřídil únorovému světovému šampionátu ve švédském Falunu. Poprvé v kariéře vynechal prestižní seriál Tour de Ski i několik závodů Světového poháru. A vyplatilo se. Na mistrovství světa ve Falunu obsadil Lukáš Bauer nejprve sedmou příčku v závodě na 15 km volnou technikou a v závěrečné padesátce klasicky si splnil další ze sportovních snů, když dojel druhý. Vyrovnal tak veleúspěch z šampionátu v Liberci v roce 2009, kde získal stříbro na klasické patnáctce. Nejlepšími výsledky ve Světovém poháru bylo dvanácté a deváté místo v závodech na 15 km ve švýcarském Davosu a finském Lahti. V závěru sezóny se Lukáš Bauer ukázal i v dálkových bězích série Swix Ski Classics. Při svém druhém startu na norském Birkebeinerrennetu obsadil výbornou desátou příčku.

EVA VRABCOVÁ NÝVLTOVÁ

Běžecká kometa loňské zimy se na začátku letošní sezóny potýkala se zdravotními problémy, přesto dokázala navázat na vynikající loňské výsledky. Ve Světovém poháru se celkem pětkrát vešla do elitní patnáctky, opravdovou spanilou jízdu však trutnovská lyžařka předvedla zejména na lednové Tour de Ski, kterou dokončila na šestém místě a mohla si tak připsat další z kariérních vrcholů. Dařilo se jí i na světovém šampionátu ve Falunu, kde skončila nejprve desátá ve skiatlonu na 2x7,5 km klasicky a volně a poté ještě o příčku výš v závěrečném závodě na 30 km klasicky. V posledním sezónním závodě Světového poháru na 30 km volně na legendárním Holmenkollenu dojela Eva Vrabcová Nývltová třináctá.

STANISLAV ŘEZÁČ

Přední český dálkový běžec na lyžích specializující se na sérii závodů Swix Ski Classics skončil v celkovém hodnocení letošního ročníku na vynikajícím pátém místě. Nejvýraznějšími výsledky bylo sedmé místo na Jizerské padesátce, dvanácté na švýcarské La Diagonele, páté na norském Birkebeinerrennetu a především třetí na slavném Vasově běhu. Třetí příčku přitom Řezáč na Vasaloppetu obsadil už popáté v kariéře.