Martin Jakš to po pádu nezabalil a skiatlon v Lahti dokončil, závodu vládli Norové

2 min 58 s

Kompletní stupně vítězů dnes ve Světovém poháru obsadili Norové, a to v ženském i mužském skiatlonu na 15, respektive 30 km. Na medailových pozicích dojeli nejdřív Johaugová, Wengová a Östbergová, po nich uspěli i jejich reprezentační kolegové Sundby, Krogh a Holund. Těsně pod stupni navíc závod dokončili další Norové – mezi ženami Fallaová, mezi muži Tönseth a Dyrhaug. Martin Jakš krátce po startu při sjezdu upadl, zlomil hůl, ztratil brýle a čepici, ale rozhodl se bojovat a závod dokončit. Cílem projel na 49. místě.

Vedoucí žena i muž Světového poháru dnes opět potvrdili svou pozici a oba se radovali z vítězství. Therese Johaugová si navíc připsala další drtivý triumf, když její odstup v cíli na druhou Wengovou činil více než minutu (1:05.5). A v první sedmičce se objevilo hned šest Norek. V závodu mužů se ve finiši odehrál největší souboj o třetí příčku mezi norskými reprezentanty Tönsethem a Holundem, který byl nakonec úspěšnější.

Včera se jel v Lahti bruslařský sprint a i tomu vládli Norové – vyhráli Emil Iversen a Maiken Caspersen Fallaová. V mužském šestičlenném finále startovalo pět norských reprezentantů, kteří obsadili všechny medailové pozice, mezi ženami se do finále probojovaly čtyři Norky a jejich nadvládu nabourala jen Američanka Jessica Digginsová, která si dojela pro stříbro před Heidi Wengovou.

Kompletní výsledky závodů v Lahti najdete zde.