Boulař Daniel Honzig skončil na úvod mistrovství světa 38.

2 min 37 s

První zlaté medaile na mistrovství světa ve snowboardingu a akrobatickém lyžování si rozebrali boulaři Japonec Ikuma Horišima a Australanka Britteny Coxová. Český reprezentant Daniel Honzig se umístil na 38. příčce.

Závod v jízdě v boulích odstartoval mistrovství světa ve snowboardingu a akrobatickém lyžování. Prvním českým reprezentantem, který se na šampionátu v Sierra Nevadě představil, byl Daniel Honzig. Ten v kvalifikaci obsadil 38. místo a postup do závodu mu unikl.

Za svou kvalifikační jízdu Dan Honzig dostal od rozhodčích 59,59 bodu. „Startoval jsem jako jednačtyřicátý, trať už byla velice zničená a bylo to o to těžší. Na skocích to bylo v pohodě, za oba jsem obdržel kvalitní známky, ale technicky v jízdě jsem měl lehké problémy ve střední části, a tak jsem dostal srážky od rozhodčích,“ popisoval český závodník. Hned zítra ho na mistrovství světa čeká další závod. „V dual moguls se pokusím výsledek vylepšit,“ dodal.

Na první tituly mistrů světa v Sierra Nevadě dosáhli vedoucí závodnice Světového poháru Britteny Coxová z Austrálie a překvapivě Japonec Ikuma Horišima, který svůj premiérový start na světovém šampionátu proměnil ve zlato i díky zaváhání největšího aspiranta na vítězství Mikaela Kingsburyho z Kanady.