Boulaři mají za sebou mistrovství světa juniorů. Nejlépe si vedla desátá Šamánková

3 min 1 s

Program mistrovství světa juniorů v akrobatickém lyžování a snowboardingu v ruském Krasnojarsku má za sebou už také disciplínu mogul skiing. Čtveřice českých reprezentantů se na Sibiři statečně prala s konkurencí i nejtěžší tratí, jakou doposud zažila. Nejlepší umístění v rámci šampionátu si připsala Dorota Šamánková, která skončila desátá.

Jediný český zástupce v mužských závodech Marek Gajdečka na těžké trati předvedl své aktuální maximum. V neděli si v single moguls dojel pro 15. místo a v pondělí svůj výsledek v duálech vylepšil na jedenáctou pozici.

Na startu obou dívčích závodů se představila trojice Eliška Coufalová, Dorota Šamánková a Klára Gajdečková. Eliška si včera v single moguls dojela pro 12. místo, hned za ní na 13. pozici se umístila Klára Gajdečková a svou nepovedenou jízdu uzavřela 17. místem Dorota Šamánková.

V pondělních duálech bylo vše jinak. Nejlépe se umístila Dorota Šamánková, která uzavřela TOP 10, a spravila si chuť. Následovala ji Klára Gajdečková na 15. místě a Eliška Coufalová na 16. příčce.

„Pro mladý tým to byla veliká škola. Závodníci i trenéři posbírali důležité zkušenosti na světové a velice obtížné trati. Jsme rádi, že tým předvedl své maximum a ve zdraví se vrací zpět do České republiky, kde bude trénovat do konce sezony,“ uvedl předseda disciplíny mogul skiing Daniel Honzig.