Český pohár ve skicrossu pokračoval na Božím Daru

5 min 10 s

Třetí a čtvrté letošní kolo Českého poháru ve skicrossu se uskutečnilo o prodlouženém víkendu 15. až 17. února na Božím Daru. Na start se postavila celá česká špička v čele s Nikol Kučerovou, Jiřím Čechem, Radimem Palánem a Karlem Lankem.

Závodů na Božím Daru se napříč všemi kategoriemi zúčastnilo více než 90 závodníků z celého světa. Krušnohorské středisko přivítalo závodníky například z Rakouska, Německa, Velké Británie, Slovinska, ale také vynikající jezdce z Austrálie a Japonska.

Teploty vysoko nad nulou přály zejména divákům, pořadatelům a závodníkům však závody lehce komplikovaly. Trať patřila k pomalejším a po zajímavé startovní sekci následovaly rovinaté pasáže s rollery a menšími skoky.

Do rozjížděk se nasazovalo bez kvalifikace a v kategorii FIS muži se tak odjel nekompletní 64 členný pavouk. První den se nejvíce dařilo Jiřímu Čechovi, který ve velkém finále předjel Japonce i dva Australany a zvítězil. Na sedmém a osmém místě se seřadili Radim Palán a Tomáš Juřica, který tak prokázal vynikající formu před blížící se Univerziádou. Mezi ženami zvítězila favoritka Nikol Kučerová následovaná Klárou Kašparovou a Birthe Praastovou z Belgie.

V neděli patřil závod především cizincům z druhé strany zeměkoule. Zvítězili dva závodníci z Austrálie Robbie Morrison a Doug Crawford, na třetím místě skončil Tetsuya Furuno z Japonska. Jiří Čech obsadil čtvrté místo, Radim Palán byl šestý a Karel Lank dojel o dvě příčky za ním. Mezi ženami závod vyhrála Klára Kašparová, druhá byla Nikola Fryčová ze Slovenska a třetí Jitka Dulajová. Všechny tři závodnice také brzy čekají Univerzitní hry.

V mládežnických kategoriích o sobě dala nejvíce vědět Diana Cholenská, která si mezi žačkami připsala tři vítězství ve třech závodech. Kompletní výsledky všech kategorií naleznete zde a zde.

„Velký dík patří pořadatelům a resortu. Všichni si na jedničku poradili s tak velkým počtem závodníků, a i přes velkou oblevu dokázali udržet celou trať v perfektním stavu,“ hodnotil závody sportovní ředitel úseku akrobatického lyžování SLČR a trenér skicrossové reprezentace Vladimír Augusta. „Další akcí českého skicrossu bude Evropský pohár a FIS na Dolní Moravě, který je na programu od 1. března 2019. Další týden po Evropském poháru, tedy 9. a 10. března, znovu na Dolní Moravu zveme na camp a mezinárodní závod dětí,“ dodal.