Czech Freeski Tour odstartovala Big Airem v Jumparku Matylda

3 min 11 s

Na konci letních prázdnin, v neděli 28. srpna, proběhla v Jumparku na Matyldě první zastávka CZECH FREESKI TOUR v disciplíně Big Air. Úvodního podniku seriálu se zúčastnili závodníci všech věkových kategorií od těch nejmladších až po nejzkušenější.

První měření sil tuzemské freestylové elity v rámci nového ročníku Czech Freeski Tour v Big Airu se odehrálo na skoku do vody v Jumparku Matylda. Závod se řadil také do série Českého poháru, body se tudíž započítávaly do celkového pořadí ČP na sezonu 2022/2023.

Ženskou kategorii ovládla domácí Tereza Nečasová před Adélou Krčálovou a Wandou Švancer. „Wanda, která v závodě obsadila třetí místo, vyhrála i BEST TRICK. Holky skákaly rotace na obě strany až o 720 stupňů a misty flipy,“ popisoval reprezentační trenér Michal Peč.

Dětskou kategorii do 14 let včetně ovládl krkonošský Jakub Koula. Na druhém místě skončil Lukáš Peterka a třetí pozici bral Damian Kiszka. „Všichni kluci předvedli krásné, technicky náročné skoky jako například cork 900 s tailgrabem/mutem, rotace ze switche nebo cork 720 na nepřirozenou stranu,“ uvedl Peč.

V kategorii mužů dle předpokladů dominovala reprezentační jednička Štěpán Hudeček. Na druhém místě skončil Petr Muller a na třetí příčce další z rodiny Kiszkových, a to Eliasz Kiszka. „Petr i Eliasz jsou v této kategorii první sezónu a dokázali si poradit se staršími a mnohem zkušenějšími závodníky. V této kategorii nebyla nouze o doublecorky 1080/1260 popředu i ze switche, tedy jízdy pozadu,“ hodnotil trenér.