I. Skicrossový víkend - Camp a závody Českého poháru na Dolní Moravě

3 min 39 s

Ve dnech 28. - 29.1.2017 proběhl ve skiareálu Dolní Morava první ze čtyř FIS- Skicross víkendů.

Sobota patřila loňskému vicemistrovi Radimu Palánovi, který ve finalové jízdě porazil úřadujícího mistra republiky Jirku Čecha a jako třetí se prohnal cílem úřadující juniorský mistr Karel Lank těsně před Petrem Takáčem. Jeho třetí pozici však musel potvrdit fotofinish.

Mezi ženamy zvítězila s přehledem Nikol Kučerová před druhou Klárou Kašparovou, s malým odstupem pak dojela slovinská závodnice Liza Skluj.

Kategorii žaček vyhrála Diana Cholenská před Kateřinou Marcinkovou a Danou Harvey. Žákům pak dominoval Jáchym Jelínek, který ve finalové jízdě porazil druhého Richarda Zachovala a třetího Josefa Petřeka.

Neděle přinesla vítěztví Jirkovi Čechovi a o druhou příčku svedli na cílové čáře tvrdý boj Karel Lank a Radim Palán. Druhé místo přidělil fotofinish Karlu Lankovi. Mezi ženami k velkým změnám nedošlo, vítězkou se stala opět Nikol Kučerová před Klárou Kašparovou a Lucií Juricovou. Pořadí žáků a žaček doznalo jen jednu změnu a to na třetích pozicích, které si pro sebe urvali tentokrát Lucie Balická a Matěj Raška.

Závodům předcházel camp určený jak pro děti a začínající lyžaře, tak i pro FIS jezdce . Byl pro ně skvělou zkušeností, neboť měli všichni možnost konfrontace přímo se zkušenými závodníky. Kromě seznamovaní se s tratí mohli také konzultovat a učit se lyžařskou i SX techniku.

Dalším zastavením Českého poháru by měly být závody v Albrechticích na konci února.