Na Tanvaldském Špičáku jeli boulaři o republikové tituly. Mistry ČR se stali Kroupa a Šamánková

2 min 46 s

Na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách se druhý březnový víkend 12. a 13. 3. 2022 uskutečnilo mistrovství České republiky a finále Českého poháru v jízdě v boulích (Mogul Skiing). Pro národní tituly si dojeli Matyáš Kroupa a Dorota Šamánková.

Na vysluněné ale zároveň tvrdé těžké trati se o tituly mistrů České republiky poprali závodníci v kategoriích od nejmenších dětí až po reprezentační družstva. Mezi dospělou domácí elitou chyběla členka národního „A“ týmu Eliška Coufalová, jež si na Evropském poháru v Německu při tréninku před finále přetrhla přední zkřížený vaz v kolenu. Osmnáctiletou reprezentantku tak čeká operace a následná rehabilitace.

Mezi muži si pro mistrovský titul dojel Matyáš Kroupa, druhý skončil Marek Gajdečka a třetí Jiří Dressler. Ženám na domácím šampionátu kralovala Dorota Šamánková, stříbro vybojovala Klára Gajdečková a bronzovou pozici obsadila Adéla Jaschkeová.

„Trať byla pro všechny velmi náročná z důvodu kombinací prudkého sklonu, tvrdých boulí a délky tratě. Závodníci se s tím ale poprali velice dobře a viděli jsme skvělé výkony,“ hodnotil ředitel disciplíny mogul skiing Daniel Honzig. „Velké díky patří pořádajícímu oddílu TJ Bižuterie Jablonec za perfektně zvládnutou organizaci mistrovství ČR,“ dodal.