Nick Novak na posledním Světovém poháru před olympijskými hrami obsadil 22. místo

2 min 35 s

Popáté v sezoně se Nicholas Novak probojoval na bodované pozice ve Světovém poháru. Český reprezentant v akrobatických skocích na podniku elitního seriálu v americkém Deer Valley obsadil dvaadvacátou příčku.

Poslední podnik Světového poháru akrobatických skokanů před zimními olympijskými hrami, které v čínském Pekingu odstartují 4. února, byl zároveň poslední možností zabojovat o body do olympijské kvalifikace. Závod přivítala Mekka akrobatického lyžování v Americe středisko Deer Valley a na startovní listině při tom nechyběl ani český reprezentant Nicholas Novak.

Ten v kvalifikaci předvedl trojné salto se čtyřmi vruty, za které od rozhodčích dostal 102,66 bodu. To sice bylo jeho druhé nejvyšší ohodnocení v průběhu sezony, na postup mezi nejlepší dvanáctku do finále to však nestačilo a Novak obsadil celkovou 22. příčku.

Pětadvacetiletý lyžař, který do české reprezentace přestoupil v létě ze Spojených států amerických, si tak připsal již pátou bodovanou pozici v šesti dosavadních závodech Světového poháru aktuální sezony. Lépe se Novakovi dařilo pouze na začátku prosince ve finské Ruce, kde skončil čtrnáctý, a minulý týden v kanadském středisku Le Relais, ve kterém vybojoval osmnácté místo.