Robin Holub si v kvalifikaci slopestylu na MS dojel pro 28. místo

4 min 29 s

Freestyle lyžař Robin Holub obsadil v sobotní kvalifikaci slopestylu 28. příčku a na mistrovství světa snowboardistů a akrobatických lyžařů v Sierra Nevadě jej čeká nedělní semifinále. Druhý český reprezentant Šimon Bartík si při pádu v tréninku bohužel zlomil klíční kost a do kvalifikace nezasáhl.

Slopestylisty provází v Sierra Nevadě řada komplikací. Kvalifikace byla původně na programu v pátek, kvůli silnému větru ji však pořadatelé přeložili na sobotní dopoledne. Místo obvyklých dvou jízd měli závodníci navíc pouze jeden pokus. Holubovi však vyšel, za čistou jízdu (pravá 900 tail grab do nájezd pozadu levá 900 mute grabem, pravá 630 ze zábradlí do levá 1260 doublecork mute grab, pozadu na zábradlí 270 na 270 ven do salta pozadu z domečku) si od rozhodčích vysloužil 41,33 bodu a v kvalifikaci skončil na 28 místě.

„Jsem nadšenej, povedlo se mi tu jízdu zajet tak, jak jsem si představoval, až na jeden detail úplně čistě. Navíc hodně dobrých riderů popadalo. Můj cíl bylo skončit do třicítky, to se povedlo. Jsem spokojenej,“ popisoval Hulub.

Z celkem 56 závodníků z kvalifikace přímo do finále postoupilo nejlepších dvanáct. Zítra čeká českého závodníka ještě původně neplánované a netradiční semifinále, o kterém po dnešní kvalifikaci rozhodli pořadatelé. Z něj do finálového závodu postoupí další čtyři lyžaři.

„Stále se diskutuje, jestli se zítra v semifinále bude kompletně měnit pořadí z kvalifikace, nebo jestli se vyberou jen čtyři nejlepší jezdci, kteří postoupí do finále. Doufáme, že pořadí z dneška zůstane nezměněné, Robin zůstane na 28. místě a připíše si pár bodů do nominace na olympijské hry,“ uvedl reprezentační trenér Roman Dalecký.

Z dvojice českých freeskierů na šampionátu nastoupil do kvalifikace pouze Holub. Pro Šimona Bartíka skončilo jeho první seniorské mistrovství světa vlastně ještě dříve, než pořádně začalo. Talentovaný reprezentant během pátečního tréninku nepříjemně upadl a zlomil si klíční kost. Bartík se podrobil vyšetření přímo v dějišti šampionátu a poté byl převezen do nemocnice v Granadě. Po návratu do České republiky ho čeká operace a přibližně šestitýdenní pauza.