Šimon Bartík si dojel pro nejlepší výsledek kariéry. Na finále SP ve slopestylu skončil 23

3 min 12 s

Šimon Bartík si na úplný závěr sezony načasoval parádní formu. Český freestyle lyžař ve finále Světového poháru ve slopestylu obsadil v italském Seiser Almu 23. příčku.

Český reprezentant neměl účast na finále aktuální sezony Světového poháru v italském středisku vůbec jistou. Pozvánku na závěrečný závod nejlepších freeskierů světa si vybojoval minulý týden, když se blýskl na Evropském poháru ve slovinském Vogelu. Tam se Šimon Bartík dostal na bednu, bral druhé místo a vylepšil si maximum v Evropském poháru.

Pět dnů po nejlepším výsledku v Evropském poháru si dojel také pro své nejlepší umístění v rámci Světového poháru. V Seiser Almu Bartík nejprve po první jízdě vyfasoval 49,40 bodu, druhý pokus se mu vydařil o poznání lépe a od jury si vysloužil 68,80 bodu. Ve svém kvalifikačním heatu skončil jedenáctý a celkově obsadil 23. příčku.

„Na finále Světového poháru v Seiser Almu nás čekala parádní trať skládající se ze tří railových platform a 3 skoků. Při tréninku jsem měl menší problémy, druhá kvalifikační jízda se mi povedla zajet z devadesáti procent podle mých představ a bylo z toho nakonec třiadvacáté místo,“ popisoval Bartík. Mrzelo ho, že nepronikl do finále, převažovala však spokojenost. „Jen o kousek mi uteklo finále, ale i tak je to moje zatím nejlepší umístění, takže naprostá spokojenost,“ dodal talentovaný český závodník.