Skicrossařka Kučerová jedenáctá na SP v Innichenu/San Candido

3 min 28 s

Nejlepšího výsledku za poslední téměř tři roky dosáhla v italském středisku Innichen/San Candido skicrossařka Nikol Kučerová. Ve čtvrtém závodě Světového poháru sezóny skončila jedenáctá. Tak vysoko se vyšplhala naposledy v březnu 2011 v norském Vossu, kde skončila desátá.

Kučerová postoupila z kvalifikace jako devatenáctá a v osmifinálové rozjížďce předvedla riskantní manévr, který jí vynesl další postup. Ve čtvrtfinále už na své soupeřky nestačila a dojela třetí. Z celkového jedenáctého místa je ale čtyřiadvacetiletá lyžařka nadšená. "Jsem spokojená, i když vím, že mám na víc. Ve druhé jízdě se mi nepovedla ideálně první překážka a pak jsem za holkama moc neviděla, jak lítal sníh, a najela do měkkého. Nicméně po tom, co jsem v sobotu nemohla závodit kvůli údajně úzkým kalhotám, jsem hrozně ráda, že to tak dopadlo. Moc mě to mrzelo, ale snažila jsem se nenechat se rozhodit, přejít to a bojovat dál. A to se mi, myslím, povedlo," připomněla Kučerová sobotní diskvalifikaci, která ji ani nepustila na start.

Také Andrea Zemanová se kvalifikovala do osmifinálových rozjížděk, tam ale její cesta skončila a patří jí konečné devatenácté místo. Vítězkami obou víkendových závodů se staly Švýcarky, v sobotu slavila Smithová, v neděli potom Müllerová.

Spokojený naopak určitě není Tomáš Kraus. V obou víkendových závodech vypadl už v osmifinále a připsal si tak 21. a 32. příčku. Z dvojnásobného vítězství se radoval Kanaďan David Duncan.

Další podnik SP ve skicrossu je na programu až po Novém roce. 10. a 11. ledna ho bude hostit francouzské Megéve.