Skikrosař Kraus zahájil sezónu sedmým místem. Body brala i Zemanová

2 min 9 s

Sedmou příčku vybojoval v prvním závodě Světového poháru skikrosařů Tomáš Kraus. Dvojnásobný mistr světa, který v kanadské Nakisce postoupil 26. kvalifikačním časem, nejprve ovládl svou osmifinálovou rozjížďku, v ní porazil i pozdějšího vítěze Francouze Devouassouxe. Ve čtvrtfinále si pozice prohodili. V následném semifinále už ale Kraus dojel třetí a dál nepostoupil. Na stejné pozici protnul cílovou pásku i v malém finále a bylo z toho konečné sedmé místo.

Závod žen vyhrála Kanaďanka Thompsonová. První body v kariéře si za 20. místo připsala i Andrea Zemanová, jejíž specializací je sjezdové lyžování a závod v Nakisce byl jejím úplně prvním SP ve skikrosu. Další Češka Nikol Kučerová se do závodu nekvalifikovala.

Celý kanadský podnik pokazilo počasí. Páteční závod byl kvůli silnému mrazu přeložen na sobotu, teplota spadla pod -30 stupňů. Sobotní soutěž byla potom bez náhrady zrušena.

Příští víkend se SP skikrosařů přesune do francozského Val Thorens.