Skikrosařka Zemanová si dojela v Aare pro nejlepší výsledek kariéry

4 min 29 s

Andrea Zemanová vybojovala v dalším závodě Světového poháru ve skikrosu v Aare svůj zatím nejlepší výsledek. Postoupila do malého finále, ve kterém skončila druhá. Celkově obsadila šesté místo.

„Jsem maximálně spokojená, i když samozřejmě ten kousek, který mě dělil od velkého finále, mi trochu mrzí,“ hlásila česká reprezentantka z Aare.

Zemanová se do závodu kvalifikovala osmým časem. Ve čtvrtfinálové jízdě se po startu usadila na druhém místě za vedoucí ženou SP Švédkou Holmlundovou, která ale chybovala. „Po skoku se dostala mimo bránu. I já jsme měla co dělat, abych to vybrala. Jela jsme stejnou stopu jako ona,“ popisovala kritický moment Zemanová. Po chybě Švédky Češka jízdu nakonec před Ruskou Livinskou vyhrála.

Se stejnou závodnicí bojovala Zemanová v semifinále o druhou postupovou příčku, nakonec těsně prohrála. Cílová fotografie poslala do velkého finále Rusku. „Bylo to o prst,“ posteskla si Zemanová a dodala: „Rozhodl start. Vybrala jsem špatně startovní bránu. Měla jsem jít víc doleva, protože tam je první zatáčka. Ona k ní měla blíže, dostala se tam přede mnou a už jsem ji nedokázala předjet.“

Chuť si talentovaná Češka alespoň částečně spravila v malém finále. „Byla jsem tak naštvaná, že jsem na startu doslova vypálila,“ vyprávěla Zemanová s úsměvem. Dlouho vedla, až v závěru ji předstihla bývalá mistryně světa Francouzka Davidová.

Z prvenství se radovala Baronová z Francie. V mužském závodě, který se jel bez české účasti, zvítězil Švéd Öhling Norberg a zvýšil svůj náskok v čele průběžného pořadí Světového poháru.

Další šanci vylepšit své maximum ve Světovém poháru bude mít Andrea Zemanová už v neděli. „Pokusím se. Sedí mi to tady. Trať je tu plná zatáček a to mi jako bývalé sjezdařce vyhovuje.“