Soláň hostila první podnik Českého poháru ve skicrossu

3 min 20 s

O víkendu 19. až 20. ledna 2019 hostilo moravské středisko Soláň svůj první podnik Českého poháru FIS ve skicrossu. Boj o první stupně vítězů aktuálního ročníku domácího seriálu sváděli závodníci v kategoriích muži, ženy, žáci a žačky.

Na Soláni se ve všech kategoriích závodilo v sobotu i v neděli. Mezi muži se nejvíce dařilo Jiřímu Čechovi, jenž první závod vyhrál a v druhém skončil stříbrný za vítězným Radimem Palánem. V ženách byly stupně vítězů stejné v sobotu i v neděli. Oba závody ovládla Klára Kašparová, před druhou Nikolou Fričovou ze Slovenska a třetí Kateřinou Neumannovou. V kategorii žáků i žákyň vyhráli dvakrát Richard Zachoval a Diana Cholenská.

„Akce byla velmi zdařilá a musíme poděkovat celému realizačnímu týmu za špičkové zázemí a trať evropského formátu. Další poděkování náleží partnerům, bez kterých by celý projekt Českého poháru nemohl ani existovat, a v neposlední řadě areálu Soláň, který, jak doufáme, bude úvodní podnik hostit i na další roky,“ řekl sportovní ředitel úseku akrobatického lyžování a trenér skicrossové reprezentace Vladimír Augusta.

Průběžné pořadí Českého poháru po prvním podniku vede v kategorii mužů Jiří Čech, v kategorii žen Klára Kašparová, v kategorii žáků Richard Zachoval a v kategorii žákyň Diana Cholenská. Další podnik Českého poháru ve skicrossu je na programu 16. a 17. února na Božím Daru.

Kompletní výsledky naleznete na oficiálním webu svazu zde a stránkách Mezinárodní lyžařské federace FIS zde.