Štěpán Hudeček si v Big Airu Evropského poháru připsal skvělé páté místo

2 min 33 s

Štěpán Hudeček si dojel pro nejlepší výsledek aktuální sezony. Český freeskier na silně obsazeném podniku Evropského poháru ve francouzském Les Arcs 7. ledna obsadil v disciplíně Big Air pátou příčku.

„Byla tam spousta skvělých jezdců. Ale závod se mi povedl, dal jsem své triky, které jsem chtěl dělat – double 14 mute to safety a switch double 12 safety. Ty mi stačily na pátém místo, za které jsem opravdu moc rád. Zároveň je to motivace dál pracovat a pokračovat v podobných výkonech,“ popisoval Hudeček.

Osmnáctiletý český freeskier, který má páté místo také z posledního mistrovství světa juniorů v ruském Krasnojarsku v Les Arcs za své triky dostal 60.30 bodu. Od stupňů vítězů ho přitom dělilo 34.40 bodu. Druhý reprezentant Vojtěch Břeský ve francouzském středisku skončil na 32. místě.

Hudeček do elitní desítky Evropského poháru pronikl potřetí v kariéře. Rovněž pátý byl v únoru 2020 v Big Airu v polském středisku Kotelnica Bialczanská. Už rok před tím vybojoval stupně vítězů, když na domácím podniku Evropského poháru v Deštném v Orlických horách obsadil třetí místo ve slopestylu.