Švancer bere ve slopestylu na MSJ sedmnácté místo

3 min 38 s

Matěj Švancer byl po triumfech v Evropském poháru blízko dalšímu velkému úspěchu. Patnáctiletý český freeskier se na mistrovství světa juniorů ve švédském Kläppenu probojoval do finále slopestylu. V něm se mu ale podle představ nevydařila ani jedna ze dvou jízd a obsadil konečné sedmnácté místo.

Švancer vstoupil do juniorského šampionátu už v neděli, kdy byla ve švédském Kläppenu na programu kvalifikace slopestylu. Celkem 65 mladých závodníků z celého světa si to ve třech heatech rozdalo o jednadvacet vstupenek do finále. A pro tu svou si s přehledem dojel také český reprezentant. Ve druhém kvalifikačním heatu si díky povedené druhé jízdě vysloužil 87 bodů a postoupil z pátého místa.

Bitva o cenné kovy se ve švédském středisku odehrála v úterý dopoledne. Švancer ve své úvodní jízdě po chybě na prvním railu vyfasoval 45, 60 bodu, které mu před druhým pokusem stačily na průběžné třinácté místo. České freestylové naději, která teprve nedávno oslavila patnácté narozeniny, se však na rozdíl od kvalifikace ve finále nepovedla ani druhá jízda. Jeho druhý pokus přitom vypadal hodně slibně, ovšem až do posledního railu, na kterém Švancer spadl a přišel o šance na umístění v popředí. Body z první jízdy mu tak nakonec vynesly konečnou sedmnáctou příčku.

Nejlepší jízdu šampionátu předvedl Kanaďan Edouard Therriault a díky 95 bodům mohl slavit také titul juniorského mistra světa. O tři body za ním skončil stříbrný Američan Kiernan Fagan a bronzovou medaili vybojoval Nor Ulrik Samnoey. Mezi dívkami se z nejcennějšího kovu radovala Estonka Kelly Sildaruová před stříbrnou Kirsty Muirovou z Velké Británie a třetí Rell Harwoodovou z Ameriky.