Světový pohár akrobatických lyžařů odstartoval Big Air v Miláně. Břeský bral 24. příčku

3 min 13 s

V italském Miláně začal nový ročník Světového poháru akrobatických lyžařů. Prestižní seriál odstartoval zbrusu novou disciplínou, v Big Airu nechyběl ani český reprezentant Vojtěch Břeský, jenž si na úvod sezony připsal 24. místo.

Vojtěch Břeský okusil atmosféru závodu Světového poháru vůbec poprvé v kariéře. A při své premiéře mezi elitou si talentovaný český závodník nevedl vůbec špatně. „Skoku jsem se na začátku dost bál, po pár skocích jsem ale zjistil, že je fakt hodně zábavnej a dost mě bavil,“ popisoval.

Za povedený trik si v prvním pokusu vysloužil 74 bodů a po druhém skoku dostal od rozhodčích 62, 60 bodu. Do desetičlenného finále se sice neprobojoval, ale ve svém heatu skončil dvanáctý a celkově se umístil na 24. příčce. „V závodu jsem dal to, co jsem chtěl, a jsem s tím spokojený. Konkurence byla veliká, všichni dávali těžký a hodně technický triky. Každopádně je třeba potrénovat, rád bych se totiž dostal na olympiádu 2022 do Číny. Celkově mě můj první svěťák mega bavil, byla tam super atmosféra,“ řekl Břeský.

Úvodní Big Air sezony ovládli Švýcaři, z vítězství se radoval Elias Ambühl, kterého na stupních vítězů doplnil bronzový Andri Ragettli. Švýcarskou dominanci narušil jen Švéd Hugo Burvall, jenž se vklínil na druhé místo. Závod žen vyhrála Coline Ballet Bazová z Francie před druhou Norkou Johanne Killiovou a třetí Švýcarkou Giuliou Tannovou.