V Acrobat Parku proběhlo mistrovství ČR a Český pohár v Aerials

5 min 16 s

Poslední prázdninová neděle patřila v Acrobat Parku závodníkům v disciplíně Aerials. Ještěd Liberec uspořádal finálový závod Českého poháru a k tomu i mistrovství České republiky.

Zatímco předpověď počasí slibovala déšť, který se nenaplnil, akrobatičtí skokani na lyžích neslibovali nic, a naplnili vše. Na programu dne byl od půl jedenácté trénink, který přibližně po 90 minutách napověděl, že se bude na co těšit. Například nováček Adéla Měrková skočila své první salto vzad nebo Matyáš Kroupa dvojné salto vzad skrčeně. Závody začaly ve 12 hodin a závodníci z Ostravy, Jablonce a Šumperka se vrhly do vody. Škoda, že Liberecký oddíl, který se zhostil organizace závodů, nepřivezl žádné zástupce. Snad v příštím ročníku.

Dvě věkové kategorie, holky a kluci do 15 a nad 15 let museli ve dvou po sobě jdoucích závodech předvést vždy po dvou různých skocích. Oba skoky se následně sčítaly.

Jako první byl na řadě závod Českého poháru, kde šlo nejen o vítězství v samotném závodě, ale především o body do celkového hodnocení. V kategorii nejmladších dívek si plochými skoky pro vítězství doskočila 13letá Barbora Kulhánková, která se zároveň stala i vítězkou celého Českého poháru.

Kategorie chlapců do 15 let byla nejnabitější a svůj letošní první závod ČP vyhrál Vít Zvalený, který předvedl salto vzad prohnutě a ve druhém kole salto vzad s vrutem. Na záda mu dýchal Jakub Dressler, který skončil druhý a tím si pojistil vítězství v celkovém hodnocení ČP.

Dívky nad 15 let předvedly jak ploché skoky, tak i salta. Andrea Katzerová v prvním kole skočila salto vzad skrčeně a ve druhém otočku o 360stupňů, tzv. helikoptéru. Tato kombinace ji vynesla nejen vítězství v závodě ČP, ale i jistotu vítězství v celkovém hodnocení Českého poháru.

Mezi kluky nad 15 let se v nejlepším světle ukázal Matyáš Kroupa. Svou všestrannost dokázal podtrhnout dvojným saltem vzad, a získal tak medaili za první místo v závodu ČP i plaketu pro vítěze celkového hodnocení Českého poháru.

Po krátké pauze následoval závod mistroství ČR. Všichni favorité si formu přenesli z prvního závodu, a proto jen ve zkratce – mistry ČR se v letošní letní sezoně disciplíny Aerials stávají: Barbora Kulhánková ze Ski klubu Šumperk v kategorii dívky do 15let. Vít Zvalený z Elka Ostrava mezi chlapci do 15 let. Ve věkové kategorii nad 15 let zvítězila Andrea Katzerová a Matyáš Kroupa, oba ze Ski klubu Šumperk.