V kvalifikaci prvního Světového poháru Kučerová s Cholenskou obsadily první dvě nepostupové příčky

2 min 10 s

Při premiérovém startu v sezoně 2021/2022 dvojice českých skicrossařek do vyřazovacích rozjížděk nepronikla. Nikol Kučerová a Diana Cholenská v kvalifikaci prvního podniku Světového poháru v čínském Secret Garden obsadily první dvě nepostupové pozice.

Světový pohár skicrossařů odstartoval netradičně v Číně, kde závodnicí mohli otestovat trať, která bude v únoru dějištěm medailových závodů na zimních olympijských hrách. Generálku ve středisku Secret Garden si nenechaly ujít ani dvě české reprezentantky Nikol Kučerová a Diana Cholenská.

Vstup do sezony se však ani jedné z českého dua nevydařil podle představ a dveře do sobotních vyřazovacích rozjížděk pro ně zůstaly zavřené. Ve čtvrteční kvalifikaci obsadily první dvě nepostupová místa – Kučerová skončila sedmnáctá, Cholenská osmnáctá.

Kvalifikaci na úvodní závod Světového poháru ovládla Sandra Näslundová, mezi muži kraloval Švýcar Ryan Regez. Vyřazovací jízdy jsou na programu v sobotu ráno od 6 hodin středoevropského času.