Ve Vítkovicích finálovým závodem vyvrcholila Czech Freeski Tour 2022

4 min 51 s

Dva týdny po mistrovství České republiky ve slopestylu přivítaly krkonošské Vítkovice také vrchol Českého poháru. Finálový podnik Czech Freeski Tour 2022 v sobotu 12. března rozhodl o celkových vítězích aktuálního ročníku.

Znovu se ve Freestyle Area Vítkovice závodilo v kategoriích ženy, muži, junioři a děti do 15 let. Poslední možnost zabojovat o body do celkového pořadí Czech Freeski Tour v krkonošském středisku využilo na 30 závodníků napříč všemi kategoriemi.

A ve všech kategoriích platilo, že vítěz posledního závodu se stal rovněž celkovým šampionem celého aktuálního seriálu. Mezi muži se z triumfu radoval Radek Palkoska, druhý skončil Jan Ferbr a třetí Vojtěch Ševeček. Ženám na poslední zastávce i v celkovém hodnocení vévodila Magdalena Krčálová, tu ve Vítkovicích na stupně vítězů doprovodila její sestra Adéla Krčálová a Tereza Nečasová.

Z juniorů byl znovu nejlepší Marek Krčál, druhé místo v závodě i v ročníku obsadil Adam Zavadil a bronz bral Joachim Kiszka. Nejmladší kategorii dětí do 15 let ovládl Petr Muller před druhým Lukášem Peterkou a třetím Matějem Pecháčem.