Vojtěch Břeský ovládl slopestylový Evropský pohár v Jasné

2 min 59 s

Vojtěch Břeský si na sklonku sezony dojel pro zatím životní výsledek. Český reprezentant ve freestyle lyžování ovládl závod Evropského poháru ve slopestylu ve slovenské Jasné.

Břeský ve slovenském středisku předvedl v sobotu nejlepší jízdu ze všech čtyřiadvaceti závodníků. Devatenáctiletý český freeskier si ve slopestylu vysloužil 90 bodů, které ho katapultovaly na první místo. O šest bodů za sebou nechal druhého Toma Matsuuru z Japonska, stupně vítězů slavili také domácí Slováci díky bronzovému Michaelovi Oravcovi, jenž za Břeským zaostal o 7,67 bodu.

Břeský tak na sousedním Slovensku zaznamenal doposud nejlepší výsledek kariéry. Evropský pohár vyhrál poprvé, vůbec poprvé vystoupal také na stupně vítězů. Jeho maximem byla až do Jasné čtvrtá příčka, na které se umístil hned dvakrát takřka přesně před rokem ve slovinském Vogelu. V elitním seriálu Světového poháru je jeho dosavadním maximem 24. místo, které vybojoval v Big Airu v listopadu 2017 na podniku v Miláně.

Českým barvám se v Tatrách dařilo také v neděli, po Evropském poháru přišlo v Jasné na řadu finále Slovenského poháru ve slopestylu, který se jel pod hlavičkou FIS. Břeský do něj sice už nenastoupil, velmi dobře jej však nahradil jeho reprezentační parťák Vojtěch Ševeček, který si dojel pro stříbro. Mezi ženami navíc vybojovala stupně vítězů Růžena Čermáková, jež obsadila třetí místo.