Vyhlášení výsledků a galavečer skicrossu na zámku ve Svijanech

3 min 24 s

V krásném prostředí zámku ve Svijanech připravilo vedení disciplíny skicross společně s partnery vyhlášení závodní sezóny 2019.

Sezóna byla velmi plodná jak na domácí scéně, tak v zahraničí. Proto proběhlo vyhlášení několika kategorií.

Diana Cholenská   Vítěz Swiss cupu a vítěz Českého poháru
Klára Kašparová    3. místo na Světové Univerziádě a 4. místo mistrovství světa juniorů
Nikol Kučerová      7. místo na mistrovství světa v USA, 4 x 2. místo v Evropském poháru

Za úspěšnou sezónou i v pořádání akcí byly představeny plány do dalších ročníků. Skicross má plán i chuť na pořádání nejen Českého poháru, ale také vrcholných světových akcí.

Již v příštím roce kromě Českého poháru chystá SX společně s ČOV Olympiádu dětí a mládeže v Karlovarském kraji. Na MSJ v Reiteralmu si vybojovala disciplína také tři místa na Youth Olympic Games v Lausanne a cílem je uspět také na příštím mistrovství světa juniorů. Samozřejmostí jsou potom starty v seriálech Evropského a Světového poháru.