Dvě české reprezentantky prošly kvalifikací na Grand Prix v Klingenthalu

4 min 38 s

Ženská reprezentace ve skoku na lyžích se vypravila tento týden do německého Klingenthalu k závodu Grand Prix. V páteční kvalifikaci na velkém můstku vybojovaly postup do hlavního závodu Veronika Jenčová a Klára Ulrichová, které se umístily ve třetí desítce.

V Klingenthalu byl v páteční kvalifikaci k vidění náročný závod, během kterého se chvílemi dost točil vítr. To komplikovalo úsilí řady skokanek, které neodváděly takové výkony, s jakými by byly spokojené.

To ovšem neplatilo pro Veroniku Jenčovou, která byla v hodnocení kvalifikace nejlepší českou skokankou. Přestože skákala v mírném vánku do zad, dokázala doletět do vzdálenosti 101,5 metru, což jí vyneslo 28. místo. Pokud by něco podobného zopakovala i v sobotu, dosáhla by v prestižní Grand Prix na body.

„Jsem šťastná s tím, jak dnešní skoky probíhaly,“ usmívala se po kvalifikaci Jenčová. „Ještě nedávno to pro mě bylo takové trápení a musela jsem na můstku nějaké věci měnit, abych zase našla sebejistotu. Od příjezdu do Klingenthalu jsem se snažila skákat pro radost a hezky po krůčcích dopředu. Zatím to vychází, takže doufám, že bych mohla udělat ještě pár krůčků i v sobotu, nebo minimálně tu úroveň podržet,“ přála si.

O dvě příčky za Jenčovou se usadila druhá česká postupující do sobotního závodu Klára Ulrichová. Rovněž dvacetiletá Češka skákala v podobných podmínkách a předvedla 98 metrů.

Jak bylo zmíněno, ne všechny kvalitní skokanky si s podmínkami v Klingenthalu poradily. Už v kvalifikaci skončil závod Grand Prix například pro Japonku Juzuki Satovou, Polku Nicole Konderlaovou či českou jedničku Karolínu Indráčkovou. Ta skákala také v mírném větru do zad a ani vyšší nájezd jí nepomohl ke skoku, který by jí zajistil postup do hlavního závodu.

S 88,5 metry skončila na 47. místě a nenavázala na výborné výkony z Interkontinentálního poháru. Do závodu se neprobojovala ani její sestra Anežka, která byla diskvalifikována kvůli kombinéze.

Kompletní výsledky kvalifikace naleznete zde.

V Klingenthalu měl v mužské kvalifikaci původně startovat také Roman Koudelka. Po problémech s bolestmi kolene při závodech v rakouském Hinzenbachu se rozhodl do Německa neodcestovat.