Hlava ovládl Memoriál Jiřího Rašky! Kožíšek na skvělém sedmém místě

5 min 57 s

Po závodech ženské Grand Prix ve Frenštátě pod Radhoštěm se v neděli konal také mužský závod, který přinesl domácím barvám ohromnou radost. Kontinentální pohár, skákaný v rámci Memoriálu Jiřího Rašky, vyhrál český reprezentant Lukáš Hlava! Jeho úspěch navíc podpořil fantastickým sedmým místem Čestmír Kožíšek.

Nad areálem Jiřího Rašky panovalo krásné slunečné počasí, které jako by předznamenalo úspěšný den českých skokanů. Už ve zkušebním kole se našim reprezentantům dařilo, vrchol však přišel až v hlavním závodě. A v něm se blýsknul především zkušený Lukáš Hlava.

Třiatřicetiletý skokan napřed v prvním kole vybojoval průběžné druhé místo, když předvedl 99 metrů. Výrazně mu však oproti ostatním pomohla bodová kompenzace za nájezd a slabší vítr pod lyže. Měl tak nižší odečty a do druhé části závodu šel se ztrátou 3 bodů na vedoucího Eetu Nousiainena.

Ve druhém kole pak Hlava ulétl na metu 103,5 metrů a zaznamenal druhý nejlepší skok finálového dějství. Lepší byl jen Florian Altenburger z Rakouska, který ale ztrátu na Hlavu stáhnout nedokázal. Český skokan tak potvrdil výtečnou formu z posledních závodů, když v polském Szczyrku skončil třetí a ve Wisle v sobotu devátý.

Hlava zároveň vyhrál závod Kontinentálního poháru po dvou letech. Naposledy se rovněž radoval během letní sezony a rovněž se tak stalo ve Frenštátě, kde triumfoval v srpnu 2016. Hlavovi se podařilo také vybojovat konečné 2. místo v rámci Beskydy Tour. Seriál tří závodů se stal kořistí Rakušana Philippa Aschenwalda, jenž v nedělním závodě obsadil třetí pozici.

Kožíšek sedmý, další Češi nebodovali
Výbornými skoky se prezentoval také Čestmír Kožíšek, jemuž se podařilo poprvé v sezoně bodovat v Kontinentálním poháru. Především zdatný letec se popasoval se středním můstkem výtečně a po prvním kole držel 14. příčku za 99,5 metrů. Ve druhém kole však výrazně přidal, dolétl si pro 102,5 metrů a posunul se v konečném pořadí na fantastické sedmé místo.

Dalším českým reprezentantům se už tolik nedařilo. Na 38. místě skončil Tomáš Vančura za 94,5 metrů. O pozici níž se zařadil Filip Sakala s 97 metry, avšak s výrazným bodovým odpočtem za vítr. Kvalitní 41. místo obsadil Radek Selcer, jemuž se podařilo skočit 96,5 metrů.

Mírným zklamáním bylo 45. místo Viktora Poláška, který ve zkušebním kole ulétl za 100 metrů, ale závodní skok mu příliš nevyšel a s 93 metry nenavázal na výborné 10. místo ze závodu ve Wisle. Vojtěch Štursa skončil na 53. příčce (90,5 metrů), František Holík o příčku za ním (86,5 metrů) a Petr Vaverka byl diskvalifikován.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde. Průběžné pořadí Kontinentálního poháru zde.