ICOC Hinterzarten: Karolína Indráčková brala při prvním závodě sezóny pódium, všechny Češky na bodech

8 min 46 s

Nadějný start seriálu Interkontinentálního poháru má za sebou česká reprezentace žen. Karolína Indráčková se oba dva dny víkendu probojovala do nejlepší desítky nabitého startovního pole, zatímco Klára Ulrichová za ní zaostávala jen o pár příček. Další dvě Češky na startu Veronika Jenčová a Anežka Indráčková si domů odváží cenné body. Závody ovládly domácí Němky Selina Freitagová a Katharina Schmidová.

Sezóna 2024/2025 odstartovala ve schwarzwaldském městě Hinterzarten, kde se o víkendu 10. a 11. srpna konal Interkontinentální pohár žen a Kontinentální pohár mužů. Zatímco COC mužů zůstal bez české účasti, do kategorie žen nastoupila naše reprezentace v plné sestavě, když duo sester Indráčkových doplnily Veronika Jenčová a Klára Ulrichová. Děvčata se tak představila na mezinárodním závodě ještě předtím, než příští týden zahájí seriál Grand Prix ve francouzském Courchevelu.

Do sobotního klání nastoupilo 46 žen, z nichž některé dolétly až za hranici 100 metrů. Vůbec nejvíce se dařilo domácí Selině Freitagové, která se stylově čistými skoky o délce 102,5 a 103 metrů bezpečně obsadila první místo. Na pódiu ji doplnila talentovaná mladá Slovinka Tina Erzarová (100,5 + 102 m) a zkušená Němka Juliane Seyfarthová (99 + 102,5 m). Karolína Indráčková už během tréninkových pokusů ukázala velmi dobrou formu, když v jednom z nich předvedla dokonce nejdelší skok ze všech. V závodě nakonec obsadila sedmé místo, které brala za pokusy o délce 98,5 a 95 metrů. Druhá z Češek Klára Ulrichová dolétla na značky 90 a 91 metrů, za což jí patřila 11. pozice. Ve třetí desítce se pak usadila Veronika Jenčová, které poněkud nevyšel první pokus, a nakonec brala 27. příčku (74 m + 87 m). Anežce Indráčkové pak skoky o délce 78,5 a 77,5 metru stačily na 29. místo.

Kompletní výsledky sobotního závodu ICOC žen naleznete zde.

Druhý den přinesl napínavý souboj, v němž nakonec zvítězila Katharina Schmidová, která se sobotního závodu neúčastnila. Vydařené skoky o délce 107 a 104 metrů ještě doplnila bezchybným stylem a o necelý bod porazila svoji kolegyni Selinu Freitagovou (107 + 103,5 m). České fanoušky však potěší zejména třetí stupínek pódia, který obsadila Karolína Indráčková. Kromě parádních pokusů dlouhých 101,5 a 103 metrů stojí za zmínku také velmi dobrá hodnocení od stylových rozhodčích, které Káje nakonec pomohlo porazit čtvrtou Němku Juliane Seyfarthovou. Sama Karolína ale si ale ze závodů odváží spíše smíšené pocity: „S víkendem spokojená nejsem, protože teď v tréninku skáču lépe a v závodě se mi to nepodařilo prodat," lituje a dodává: „v sobotu jsem byla jsem nějaká nervózní a v křeči, asi jsem chtěla předvést dobré skoky z tréninku. V neděli už jsem se snažila uvolnit a na nic moc nemyslet. Bylo to o něco lepší, ale pořád ne tak, jak skáču během tréninku," uzavírá hodnocení zkušená reprezentantka. Ve druhé desítce se opět umístila Klára Ulrichová, jíž za skoky o délce 96,5 a 87 metrů patřilo 14. místo. Anežka Indráčková si oproti sobotě o něco polepšila a za vyrovnané pokusy na značku 86,5 metru brala 23. pozici. Dvě příčky za ní se pak umístila Veronika Jenčová se skoky dlouhé 85 a 87 metrů.

Kompletní výsledky nedělního závodu ICOC žen naleznete zde.

Kalendář závodů pokračuje rychle dále, hned 13. a 14. srpna se totiž bude konat první Grand Prix letošní sezóny. Karolína Indráčková to komentuje takto: „Jsem moc ráda, že jsme měly možnost si zazávodit ještě před startem Svěťáku. Takhle si člověk může zase zkusit ten závodní režim a možná trochu setřást nervozitu. Vím, co mi úplně ideálně nevyšlo tady a s čím chci jít do závodu v Courchevelu. Doufám, že tam předvedu svoje dobré skoky, zkrátka to, co normálně skáču v tréninku," dodává s nadějí.

Mužská kategorie Kontinentálního poháru byla tentokrát bez české účasti. Do závodu nastoupilo 61 skokanů, přičemž autorem nejdelšího skoku celého víkendu byl Rakušan Clemens Aigner, který v neděli dolétl na značku 110 metrů. Clemens zároveň s přehledem ovládl oba dva závody víkendu, následovaný domácím Lucou Rothem. Na pódiu je v sobotu doplnil Nor Frederik Villumstad a v neděli Rakušan Jonas Schuster.

Kompletní výsledky závodu mužů naleznete zde a pod tímto odkazem.