Jenčové k postupu scházely dva body. V Klingenthalu Češky nebodovaly

3 min 37 s

České reprezentantky odjíždí z Grand Prix v Klingenthalu bez bodů. V sobotním závodě se nepovedlo Veronice Jenčové ani Kláře Ulrichové vybojovat postup do druhého kola a skončily ve čtvrté desítce.

Sobotní závod letní Grand Prix na velkém můstku v německém Klingenthalu absolvovala česká ženská reprezentace ve dvojici. Už v páteční kvalifikaci totiž skončily sestry Indráčkovy, když Karolíně soutěžní skok nevyšel a Anežka byla kvůli kombinéze diskvalifikována.

V pátek se v kvalifikaci prezentovala velmi dobrým skokem za 100 metrů Veronika Jenčová, která na tuto hranici útočila také v sobotu. A pokud by ji dokázala v zadním větru překonat, postup do dalšího kola by jí určitě neminul.

Dvacetiletá závodnice Dukly Liberec nakonec ale předvedla 98,5 metru, což znamenalo 33. místo se ztrátou dvou bodů na třicátou Haruku Iwasaovou, která byla poslední postupující do finálové části závodu. Češka trochu doplatila na to, že byla v malé skupině skokanek, které skákaly z nižšího nájezdu kvůli větru, jenže ten se Jenčové před skokem i tak stočil do zad, což jí rozhodně nepomohlo.

V zadním větru, avšak už z vyššího nájezdu na pětadvacítce, skákala dvacetiletá Klára Ulrichová. Té se sice povedlo skočit o metr dál než Jenčové, ale neměla tak výrazné přípočty bodů za kombinaci větru a nájezdu. Kvůli tomu se usadila na konečném 36. místě se ztrátou 5,9 bodu na postup do druhého kola.

Závod vyhrála Němka Katharina Schmidová se skoky dlouhými 135 a 127 metrů. Druhé místo obsadila Norka Eirin Maria Kvandalová, třetí skončila Japonka Juki Itová. Kompletní výsledky závodu naleznete zde

V neděli se v Klingenthalu skáče soutěž smíšených týmů, do které české družstvo nenastoupí.