Karolína Indráčková bere v Courchevelu osmé místo! Čtyři Češky v TOP 25

6 min

Ve francouzském Courchevelu se naplno rozběhla letní Grand Prix, a to i s účastí českých závodnic. Všem čtyřem se podařilo postoupit do druhého kola, nejlépe pak dopadla Karolína Indráčková, která se umístila jako osmá v pořadí.

Náznak toho, že by se mohlo jednat o úspěšný závod, nabídlo už první kolo. Klára Ulrichová se umístila na 26. místě, a to díky 101 metrů dlouhém pokusu, pomohl i přípočet zhruba šesti bodů za vítr do zad. Veronika Jenčová zapsala 20. místo, skočila o šest metrů dále než její kolegyně, navíc i ona připsala hned sedm bodů navíc.

Povětrnostní podmínky se v deštivém závodě měnily každou chvíli. Na devátém a desátém místě se seřadily sestry Indráčkovy. Desátá Anežka skočila 120,5 metru, tedy o dva metry dále než její sestra, nicméně za dobré podmínky odečítala něco málo přes čtyři body, zatímco Karolíně připadla kompenzace bezmála pěti bodů.

Ve druhém kole se pořadí promíchalo. O tři příčky spadla Jenčová, která se zhoršila o deset metrů, avšak se silným větrem do zad. S tím si podstatně lépe poradila Klára Ulrichová, jež ke svému skoku do vzdálenosti 95,5 metru přičítala 28 bodů!

Anežka Indráčková doskočila do vzdálenosti 96 m, nicméně z okna číslo 23 (úvodní pokus byl o tři okna výše) a obsadila 18. místo. „Když si vezmu, co jsem předvedla před pár dny a jak jsem se trápila… Můžu mít ze sebe radost. Stále to není ono, představovala bych si to lepší. Ale zvlášť po prvním kole jsem byla nadšená. Ve druhém jsem udělala menší chybku, i přesto jsem ráda, že vidím pozitivní náznaky,“ komentovala závod.

To její sestra Karolína si za svůj pokus o délce 114,5 metru dokonce o jednu příčku polepšila a dosáhla na své nejlepší umístění mezi elitou od roku 2019. I přes to viděla prostor ke zlepšení. „Trénink se mi nepovedl, ale pak jsem měla čas si nechat vše uležet. Je to těžký můstek, v prvním kole se mi ale podařilo udělat, co jsem chtěla. Druhé kolo jsem trochu pokazila, o těch chybách vím. Věřím, že jdu dobrou cestou. Umístění je hezké, ale výkony musím zlepšit,“ zavelela směrem ke středě, kdy od 16:00 ve Francie letní Grand Prix pokračuje.

První klání vyhrála Ema Klinecová s náskokem zhruba 12 bodů nad druhou Sarou Takanashiovou, která zapsala nejdelší skok v závodě (129,5 metru), třetí skončila Jacqueline Seifriedsbergerová.

Ve Francii se skákal také závod mužů, který měl kvalitní zastoupení. Z triumfu se radoval Rakušan Stefan Kraft, pod ním se na stupních vítězů seřadili domácí Valentin Foubert a Ital Alex Insam, pro které to bylo první pódiové umístění na Grand Prix.

Kompletní výsledky závodu mužů naleznete zde, výsledky žen zase pod tímto odkazem.