Koudelka pokračuje ve skvělých výkonech i v Japonsku. V sobotním závodě slaví umístění v TOP 15

4 min 54 s

Světový pohár ve skocích na lyžích mužů pokračuje tento týden závody v japonském Sapporu. Do dějiště další zastávky SP se vypravil i Roman Koudelku, jenž dokázal navázat na své výsledky z posledních týdnů a vybojoval v sobotním závodě výtečné 15. místo.

Roman Koudelka se rozhodl minulý týden vynechat závody v americkém Lake Placid a načerpat trochu energie do závěru sezony. Učinil tak poté, co na začátku měsíce vybojoval fantastické deváté místo v německém Willingenu, což bylo jeho první umístění v elitní desítce po čtyřech letech. V únoru 2020 vybojoval právě v japonském Sapporu šesté místo.

Nelze se tak divit, že v Sapporu, kde se mu loni naopak příliš nedařilo, chybět nechtěl. Ještě před začátkem samotného dění na tamním velkém můstku se ovšem musel popasovat s velkými nepříjemnostmi a do páteční kvalifikace musel nastoupit s vypůjčenými lyžemi.

Náročný úkol zkušený český reprezentant zvládl a bezpečně prošel do hlavního závodu, když si vyskákal 22. pozici.

V sobotu pak čtyřiatřicetiletý skokan z Lomnice nad Popelkou potvrdil, že se nachází v posledních týdnech ve výborné formě. V prvním kole skočil 122,5 metru a usadil se na 12. místě se ztrátou pouhých 2,7 bodu na první desítku.

Ve druhém kole Koudelka skákal v trochu silnějším větru, za což připisoval 12,2 bodu ke svému výsledku. I s druhým skokem si poradil velmi dobře, předvedl totiž 121,5 metru. Pro útok na Top 10 však byl jeho pokus přeci jen o pár metrů kratší, než potřeboval.

Jeho soupeři se totiž ve finálové části závodu dokázali zlepšovat, a tak se Koudelka propadl na konečné patnácté místo. I tak se ovšem jedná o jeho druhý nejlepší výsledek v sezoně, který mu vynesl další cenný bodový zisk do hodnocení Světového poháru. Po sobotním závodě, který vyhrál lídr Světového poháru Stefan Kraft, se český skokan posunul v pořadí seriálu na 33. místo s celkovým ziskem 80 bodů.

Kompletní výsledky sobotního závodu naleznete zde. V neděli se bude v Sapporu znovu skákat na velkém můstku, přičemž závodu bude předcházet kvalifikace. Hlavní závod startuje ve tři hodiny ráno středoevropského času.