Životní výsledek pro Anežku Indráčkovou! V Courchevelu bodovaly i další Češky

5 min 59 s

Češkám se ve francouzském Courchevelu podařilo navázat na úterní závod, když všechny taktéž o den později obsadily bodované pozice. Svůj nejlepší kariérní výsledek v elitním seriálu si vyskákala Anežka Indráčková, jež skončila na skvělé devatenácté pozici.

V prvním kole se vedle sebe seřadily na 22. pozici Veronika Jenčová a na 23. Klára Ulrichová. Obě zmíněné skočily do podobné vzdálenosti 111 metrů, zásadní rozdíl však byl ve stylovém hodnocení. (50,5 Jenčové a 45,5 Ulrichové).

V první rundě zapsala 12. místo Anežka Indráčková, která doskočila na značku 118 metrů, a to i díky parádním podmínkám. Za ty odečetla nejvyšší počet bodů ze všech závodnic v úvodním kole. Obhajobu úterního umístění v TOP10 odstartovala skvěle její starší sestra Karolína, jíž za pokus s hodnotou 115 metrů patřila průběžná devátá příčka.

Ve druhém kole si o příčku pohoršila Jenčová, která předvedla velmi podobný skok, avšak z vyššího nájezdového okna. „Trochu jsem si spravila chuť,“ těšilo ji. „Škoda, že jsem si neodpustila ty moje chyby. Každopádně jsem ráda, že to i s průměrným výkonem stačilo na pár bodů do pořadí.“

Naopak do elitní dvacítky francouzské zastávky letní Grand Prix se díky 19. pozici vešla Ulrichová, jež oproti prvnímu kolu natáhla skok o osm metrů.

„Francie byla pod moje možnosti, vím, že mám na víc. Hned od prvního skoku jsem se trápila, tenhle můstek mi úplně nesedí,“ přemítala Ulrichová. „Občas to byla i větrná loterie a vítr do zad je dost znát, zvlášť když v tak vyrovnaném startovním poli rozhoduje každý metr. Poslední skok byl moc fajn, tak přeci jen odjedu s mírným úsměvem na tváři.“

Druhý pokus pak nesedl Karolíně Indráčkové. Ta skočila o 13,5 metru méně, do karet jí tentokrát nehrály podmínky tak dobře jako v prvním kole. Nakonec z toho bylo 17. místo.

Standard z prvního kola udržela Anežka Indráčková. Skok vylepšila o dva metry, rozhodčím se také o něco více líbil její styl. Suma sumárum to stačilo na 12. místo, což představuje její doposud nejlepší kariérní výsledek v mezinárodních závodech nejvyšší kategorie.

„Jsem za to moc ráda. Udělalo mi to velkou radost, jsem spokojená s tím, co jsem předvedla. Rezervy mám, vím o nich, ale tohle je do začátku sezony dobrý počin,” libovala si.

S náskokem téměř dvaceti bodů ovládla závod Japonka Sara Takanašiová, a to před Jacqueline Seifriedsbergerovou z Rakouska a Josephinou Pagnierovou, jež reprezentuje Francii.

Opět skákali také muži. Své vítězství obhájil Rakušan Stefan Kraft, další stupeň vítězů sebral na třetím místě francouzský závodník Valentin Foubert. Na stříbrnou pozici se dokázal vklínit zástupce Norska Fredrik Villumstad.

Výsledková listina závodu žen je zde, z mužského závodu pak zde.