Prosincové akce komplikovaly klimatické podmínky. Evropu zasypal sníh

3 min 33 s

Sněhová nadílka byla na přelomu listopadu a prosince velmi vydatná a způsobila nám úplně opačné problémy, které jsme absolvovali na začátku sezóny. Pořadatel nám zrušil závody FIS PARA v Resterhöhe, dalšími plánovanými závody byly závody FIS PARA a EC na Pitztale. Před závody jsme zvolili jednodenní trénink, který se nám i přes nepřízeň počasí podařilo zrealizovat. Bohužel i na Pitztale pořadatel postupně zrušil všechny plánované soutěže jak v kategorii FIS, tak i EC. Dalšími plánovanými závody byly závody FIS PARA a NC na Kaunertale. Bedlivě jsme sledovali aktuální situaci na ledovci. Ještě ve čtvrtek byl ledovec uzavřený, proto jsme se po konzultaci s trenéry rozhodli účast CZECH PARA ALPINE TEAMu na závodech FIS PARA 17. - 19.12.2023 zrušit. Závody na Kaunertale se nakonec odjely, ale pouze polovina plánovaných disciplín.

I přes nejistou situaci ohledně účasti českých neslyšících reprezentantů na XX. zimních deaflympijských hrách se v Itálii připravoval Jiří Hartig. Trenér Vodrážka nasměřoval tréninkový kemp do Itálie, konkrétně na Kromplatz a Alleghe. Bohužel klimatické podmínky neumožnily Jirkovi účast v plánovaných soutěžích v Itálii, nakonec se Hartig zúčastnil dvou slalomů v rámci národního mistrovství Itálie na Kromplatze. V prvním závodě slalomu nedokončil první kolo, ve druhém i přes velkou chybu obsadil 35.místo. U neslyšícího snowboardcrossaře Tomáše Pazdery jsme měli připravené soustředění v rámci tréninkového kempu banked slalomu, který pořádala FIS PARA snowboard. S ohledem na nejistou situaci se závody snowboardcrossu (respektive nominací T. Pazdery na závody banked slalomu ze strany Českého deaflympijského výboru) na ZDH jsme se rozhodli tuto akci zrušit.