GP Oberwiesenthal: Koldovská s Konvalinkou v týmovém sprintu doběhli třináctí

2 min 55 s

Neděle patřila na Grand Prix v německém Oberwiesenthalu sprintu smíšených dvojic. Český tým tvořili Tereza Koldovská s Jiřím Konvalinkou, kteří obsadili konečné 13. místo.

Týmový sprint české dvojici v propršeném Oberwiesenthalu vůbec nevyšel. Jiřímu Konvalinkovi se sice povedlo skočit výborně a v mužské části obsadil páté místo, když předvedl 96 metrů, avšak Tereze Koldovské se na výkon týmového kolegy navázat nepovedlo. Skočila pouze 68,5 metru, kvůli čemuž se česká dvojice propadla na dvanácté místo se ztrátou 1 minuty a 46 sekund na čelo závodu.

V běžecké části se mladé české dvojici, oběma je teprve osmnáct let, ve světové konkurenci pak prosadit nepovedlo. Velké problémy přitom dělalo i počasí a všudypřítomná voda, s čímž si mnohem zkušenější soupeři dokázali poradit o poznání lépe. Na svých úsecích tak zaznamenal Konvalinka v součtu desátý čas, Koldovská dvanáctý čas a výsledkem bylo konečné třinácté místo.

Z vítězství se v Oberwiesenthalu radovali Norové Espen Bjoernstad a Gyda Westvold Hansenová. Druhou příčku obsadila domácí dvojice Julian Schmid s Nathalií Armbrusterovou a třetí pozice náležela dalším Němcům Johannesovi Rydzkovi a Jenny Nowakové.