GP Oberwiesenthal: Pažout vybojoval 14. místo! Vytrval s Doležalem se umístili v Top 20

5 min 36 s

První závod letní Grand Prix v severské kombinaci v německém Oberwiesenthalu se českým sdruženářům nadmíru povedl! Jeden z nejlepších výsledků kariéry v Grand Prix zapsal Ondřej Pažout, který vybojoval 14. místo. Skvěle zaběhli také šestnáctý Jan Vytrval a Lukáš Doležal, který na této úrovni absolvoval teprve druhý závod v kariéře, vybojoval 17. místo!

Byl to v Oberwiesenthalu velmi úspěšný den pro české sdruženáře. Už první část jejich závodu naznačila, že by v sobotu mohli sahat po skvělých výsledcích. Ondřej Pažout se totiž usadil na 10. místě, když skočil s podporou větru pod lyže 94 metrů. Lukáš Doležal byl za 92,5 metru na 19. místě a Jan Vytrval držel za 83,5 metru třicátou pozici.

Pouze Jiřímu Konvalinkovi se nepovedlo na můstku uspět. Stejně jako v provizorním kole byl totiž diskvalifikován kvůli kombinéze (pravidlo SCE 4).

Do běžecké části nicméně zbylí tři čeští reprezentanti vstupovali s jasným cílem - posbírat co nejvíce bodů. Tento úkol přitom splnili znamenitě.

Pažout dokonce dlouho útočil na elitní desítku, nakonec se mu ale nepovedlo udržet kontakt a musel se smířit se 14. místem, když na Top 10 ztratil pouze 11 sekund. I tak bylo toto 14. místo třetím nejlepším Pažoutovým výsledkem v Grand Prix v kariéře. Lépe na tom byl pouze v roce 2019 na závodech v Planici (12.) a Oberhofu (13.).

Skvělým běžeckým výkonem se pak prezentoval Vytrval, který se ze 30. místa dokázal posunout až na 16. pozici! Vytrval běžel dokonce natolik dobře, že zaběhl sedmý nejlepší čas ze všech! Rychlejší byli pouze Johannes Rydzek, Fabian Riessle, Stephen Schumann, Julian Schmid, Samuel Costa a Manuel Faisst.

Nadmíru spokojený pak může být se svým vystoupením teprve sedmnáctiletý Doležal. Ten závodil v Oberwiesenthalu už loni a obsadil tehdy 38. místo. Tentokrát vybojoval výborné 17. místo o 11 sekund za Vytrvalem.

Samotný závod si podmanili domácí Němci. V první šestce se jich usadilo hned pět, přičemž se mezi ně vklínil pouze Rakušan Franz-Josef Rehrl. Ten vybojoval za vítězným Julianem Schmidem a druhým Johannesem Rydzkem třetí příčku.

Mezi ženami, kterým opět dominovala Gyda Westvold Hansenová, jež porazila v cíli druhou Emu Volavšekovou o více než dvě minuty, startovala v sobotu Tereza Koldovská. Té se ale nevydařila skokanská část a nakonec v průběhu běžecké části ze závodu odstoupila.