Konvalinka v Harrachově dominoval i v neděli! Vyhrál sedmý závod sezony

5 min 53 s

Devatenáctiletý Jiří Konvalinka je v této sezoně ve FESA Alpen Cupu k nezastavení. Český sdruženář dokázal zvítězit rozdílem třídy i v nedělním harrachovském závodě a celkově si připsal už sedmý triumf v probíhající sezoně.

Konvalinkovi se povedlo v neděli navázat na svůj sobotní výkon z harrachovského Alpen Cupu. Během včerejšího programu porazil druhého Němce Graeberta v cíli o takřka minutu a půl a v nedělním závodě měl v cíli dokonce ještě výraznější náskok, čímž potvrdil svou absolutní dominanci z tohoto víkendu.

Český závodník založil do závodu na středním můstku skočenými 102 metry, čímž deklasoval zbytek startovního pole. Druhé místo držel po skoku Němec Felix Brieden, jenž ovšem za 92,5 metru nabral ztrátu 82 sekund, což bylo na pětikilometrové (oproti sobotě absolvovali sdruženáři jen poloviční délku trati) běžecké části nesmazatelné manko.

Konvalinka ovšem běžeckou část nepojal nikterak uvolněně, což rozhodně mohl. Naopak se mu povedlo náskok na soupeře ještě navýšit a v cíli závodu ho dělilo od druhého v pořadí Benedikta Graeberta takřka 98 sekund!

Sdruženář z Jilemnice v probíhající sezoně FESA Alpen Cupu, do kterého se započítávají i letní závody, startoval celkem osmkrát. Kromě jednoho druhého místa z Liberce, kde se závodilo v září, dokázal vždy zvítězit. V hodnocení Alpen Cupu posbíral už 780 bodů a je před posledními třemi závody jistým vítězem celého seriálu. Na druhého Jonathana Graeberta totiž drží komfortní náskok ve výši 455 bodů.

V neděli startovala i řada dalších českých sdruženářů. Povedený závod absolvoval zejména Lukáš Doležal, jenž zopakoval svůj výsledek ze sobotního závodu a znovu obsadil osmou příčku. Tentokrát mu po skokanské části patřilo 17. místo za 87,5 metru, což následně dokázal na pětikilometrové trati vylepšit o devět příček.

Výbornou skokanskou část měli Radim Sudek a Jáchym Hrdina. Sudek byl po skoku na 10. místě, když se mu povedlo skočit 87,5 metru. Hrdina předvedl stejně dlouhý skok, avšak s nižším přípočtem bodů za povětrnostní podmínky a patřilo mu tak 12. místo. V běžecké části byl lepší teprve šestnáctiletý Hrdina, jenž vybojoval konečné 15. místo, zatímco Sudek se propadl na 21. příčku.

Mezi juniorkami tentokrát Tereza Koldovská absolvovala celý závod. Ve skokanské části obsadila 13. místo za 72 metrů, načež na dvouapůlkilometrové běžecké trati dokázala vybojovat posun o jednu pozici na konečnou 12. příčku.